- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-04-12
- Bylos Nr.
- II-93-543/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-13-3-00044-2024-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Irmutė Kliučinskienė
- Pažeidėjas
- G. B.
- Kategorijos
- 21.8.3Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminas (ANK 623 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
- 21.8.7Kiti ne teismo priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimo pirmosios instancijos teismui klausimai
- 21.9.10Nutarimas (nutartis) administracinio nusižengimo byloje (ANK 636 str.)
- 21.11.13Atskirųjų skundų nagrinėjimo ypatumai (ANK 656 str.)
Įžanginė dalis
Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja Irmutė Kliučinskienė
rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. skundo dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 52-ANR_N-7988-2023 priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
nustatė:
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Institucija) 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimu Nr. 52-ANR_N-7988-2023 (toliau – ir Nutarimas) G. B., asmens kodas (duomenys neskelbtini), gimęs (duomenys neskelbtini), gyvenantis (duomenys neskelbtini), traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 108 straipsnio 1 dalį, paskiriant jam administracinę nuobaudą – 245 Eur dydžio baudą.
Administracinėn atsakomybėn traukiamas G. B. pateikė teismui skundą dėl Institucijos Nutarimo. Iš skundo turinio galima suprasti, jog skundu prašoma panaikinti Institucijos Nutarimą.
Skundą atsisakoma priimti.
ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos <...>.
Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: <...> 2) skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalis).
Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog skundžiamas Institucijos Nutarimas buvo priimtas 2023 m. gruodžio 28 d. ir tą pačią dieną išsiųstas G. B. elektroniniu paštu. Taigi paskutinė diena, kurią G. B. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos Nutarimo, buvo 2024 m. sausio 17 d. Tačiau šiuo atveju iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas Institucijai buvo pateiktas ir užregistruotas 2024 m. balandžio 3 d., tai yra jau praleidus įstatymo numatytą Nutarimo apskundimo terminą. Pažymėtina, jog nei skunde, nei atskiru prašymu nėra prašoma atnaujinti Institucijos Nutarimo apskundimo terminą. Pastebėtina ir tai, jog G. B. pateiktas skundas dėl Institucijos Nutarimo neatitinka ir tokio skundo turiniui keliamų reikalavimų, numatytų ANK 624 straipsnyje.
Taigi, esant pirmiau nurodytoms aplinkybėms, konstatuojama, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo paduotas praleidus nustatytą tokio skundo padavimo terminą ir nėra prašoma šį terminą atnaujinti. Todėl administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. skundą dėl Institucijos Nutarimo atsisakoma priimti ir jis grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 10 dalimi,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. skundą dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2023 m. gruodžio 28 d. nutarimo Nr. 52-ANR_N-7988-2023 ir šį skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutarčiai įsiteisėjus, G. B. administracinio nusižengimo bylą Nr. ROIK: 23225108242 grąžinti Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per šią nutartį priėmusį Alytaus apylinkės teismą.