Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2006-11-02 · Byla Nr. N-62-1538-06

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2006-11-02
Bylos Nr.
N-62-1538-06
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Ričardas Piličiauskas (pirm.), Antanas Ablingis (pran.), Artūras Drigotas
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N (9) – 1538/06Procesinio sprendimo kategorija 39.4.
„(S)“LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2006 m. lapkričio 2 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Artūro Drigoto, Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Rokiškio skyriaus prašymą atnaujinti apeliacinio skundo dėl Rokiškio rajono apylinkės teismo 2006 m. balandžio 26 d. nutarimo A. G. administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminą.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Rokiškio rajono apylinkės teismas 2006 m. balandžio 26 d. nutarimu Rokiškio rajono apylinkės teismo 2006 m. balandžio 4 d. nutarimo, kuriuo A. G. už pažeidimo numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 188⁶ straipsnyje padarymą paskirta 500 Lt bauda buvo pakeista 25 parų administraciniu areštu, vykdymo procesą nutraukė.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Rokiškio skyrius (toliau – VSDFV Rokiškio skyriaus) 2006 m. gegužės 9 d. išsiuntė teismui apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti Rokiškio rajono apylinkės teismo 2006 m. balandžio 26 d. nutarimą ir atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti. Skunde nurodo, kad Rokiškio rajono apylinkės teismo 2006 m. balandžio 26 d. priimto nutarimo nuorašą institucija gavo tik 2006 m. gegužės 4 d., todėl ir praleido terminą kreiptis į teismą.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

II.

VSDFV Rokiškio skyriaus apeliacinis skundas priimamas.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Tokia pati nuostata dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo yra numatyta ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 122 straipsnyje.

Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad Rokiškio rajono apylinkės teismas skundžiamą nutarimą priėmė 2006 m. balandžio 26 d., taigi paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo teismui diena, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, ABTĮ 122 straipsniu ir 66 straipsnio 4 dalimi, kur nurodyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2006 m. gegužės 9 d. Iš pateikto voko matyti, kad VSDFV Rokiškio skyrius savo apeliacinį skundą teismui paštu ir išsiuntė 2006 m. gegužės 9 d. (spaudas ant voko), tai yra, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 6 dalimi, kur nurodyta, kad jeigu skundas įteiktas paštui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos, terminas nelaikomas praleistu, nepraleidęs įstatyme numatyto termino apeliaciniam skundui paduoti.

Pateiktas apeliacinis skundas atitinka ABTĮ 130 straipsnio reikalavimus, todėl skundas priimtinas nagrinėti apeliacine tvarka.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 68 straipsnio 4 dalimi, 133 straipsniu, 134 straipsnio 1 dalimi, 137 straipsnio 2 dalimi,

teisėjų kolegija nutaria:

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Rokiškio skyriaus apeliacinį skundą priimti nagrinėti apeliacine tvarka.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisArtūras DrigotasRičardas Piličiauskas