Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2007-12-14 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. N-62-3316-07

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2007-12-14
Bylos Nr.
N-62-3316-07
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Virgilijus Valančius (pirm.), Ričardas Piličiauskas, Antanas Ablingis (pran.)
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N9-3316/2007Procesinio sprendimo kategorija 39.4. (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2007 m. gruodžio 14 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Ričardo Piličiausko ir Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos prašymą atnaujinti apeliacinio skundo dėl Visagino miesto apylinkės teismo 2007 m. spalio 30 d. nutarimo A. S. administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminą.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Visagino miesto apylinkės teismas 2007 m. spalio 30 d. nutarimu A. S. administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 172³ straipsnyje, bylą nutraukė ATPK 250 straipsnio 1 punkto pagrindu.

II.

Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija 2007 m. lapkričio 15 d. teismui pateikė apeliacinį skundą dėl 2007 m. spalio 30 d. nutarimo bei prašymą atnaujinti praleistą terminą šiam apeliaciniam skundui paduoti. Nurodo, kad apie bylos nagrinėjimą teisme inspekcija nebuvo informuota, skundžiamo nutarimo nuorašas buvo gautas 2007 m. lapkričio 10 d., kai apskundimo terminas baigėsi 2007 m. lapkričio 9 d. Teismas nesilaikė ATPK 288 straipsnio 2 dalie reikalavimų.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

III.

Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti tenkintinas.

Pirmosios instancijos teismas nutarimą A. S. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmė ir paskelbė 2007 m. spalio 30 d., tad paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo diena, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, buvo 2007 m. lapkričio 9 d. Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos apeliacinis skundas pirmosios instancijos teisme gautas 2007 m. lapkričio 15 d. (b. l. 81), iš spaudo voke matyti, kad jis išsiųstas paštu 2007 m. lapkričio 14 d. (b. l. 84), tai yra praleidus įstatyme nustatytą dešimties dienų terminą.

Vadovaujantis ATPK 293 straipsnio nuostatomis, praleistas terminas apeliaciniam skundui paduoti gali būti atnaujintas tik nustačius svarbias šio termino praleidimo priežastis. Svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažintinos tik objektyvios, nuo asmens valios nepriklausiusios aplinkybės, sutrukdžiusios jam įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.

ATPK 288 straipsnio 2 dalyje reglamentuota, kad nutarimo nuorašas per tris dienas įteikiamas arba išsiunčiamas asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas, organui, kurio pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, taip pat nukentėjusiajam. Ši teisės norma atsižvelgus į tai, kad A. S. administracinio teisės pažeidimo byla buvo išnagrinėta Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, kurios pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, atstovui nedalyvaujant, laikytina vienu iš ATPK 293 straipsnyje reglamentuotos šios institucijos teisės apskųsti administracinio teisės pažeidimo byloje priimtą nutarimą užtikrinimo pagrindų. Iš žymų bylos informaciniame lape matyti, kad 2007 m. spalio 30 d. priimto nutarimo nuorašas inspekcijai išsiųstas 2007 m. lapkričio 8 d., tai yra nesilaikant ATPK 288 straipsnio 2 dalies reikalavimų, o inspekcijoje gautas 2007 m. lapkričio 10 d. (b. l. 77, 83), tai yra jau pasibaigus apeliacinio skundo padavimo terminui. Apeliacinis skundas teismui išsiųstas paštu 2007 m. lapkričio 14 d., tai yra per protingą terminą, būtiną apeliaciniam skundui paruošti ir pateikti. Atsižvelgus į šias nustatytas aplinkybes spręstina, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl yra atnaujinamas.

Apeliacinio skundo turinys ir forma iš esmės atitinka Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 130 straipsnio reikalavimus, tad jis priimtinas nagrinėti apeliacine tvarka.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsnio 1 ir 4 dalimis, teisėjų kolegija

nutaria:

Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos prašymą tenkinti ir terminą apeliaciniam skundui paduoti atnaujinti.

Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos apeliacinį skundą priimti nagrinėti apeliacine tvarka.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas Ablingis

Ričardas Piličiauskas

Virgilijus Valančius