- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-06-09
- Bylos Nr.
- N-575-5433-10
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Antanas Ablingis (pirm.), Roma Sabina Alimienė, Ričardas Piličiauskas (pran.)
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Romos Sabinos Alimienės ir Ričardo Piličiausko (pranešėjas), teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus prašymą atnaujinti apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2010 m. balandžio 21 d. nutarimo V. P. administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminą.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė:
I.
Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas 2010 m. balandžio 21 d. nutarimu nutraukė V. P. administracinio teisės pažeidimo bylą, konstatavęs, kad V. P. veiksmuose nėra teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 41² straipsnio 1 dalyje, sudėties (b. l. 30-31).
Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyrius (toliau – ir Institucija) 2010 m. gegužės 4 d. išsiuntė apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2010 m. balandžio 21 d. nutarimo panaikinimo. Kartu Institucija pridėjo prašymą atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti. Paaiškino, kad Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2010 m. balandžio 21 d. nutarimą gavo tik 2010 m. balandžio 30 d.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja:
II.
ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas. Svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios objektyviai trukdė asmeniui įstatymo nustatytu laikotarpiu kreiptis į teismą, tai yra nepriklausė nuo jo valios.
Skundžiamas Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo nutarimas V. P. administracinio teisės pažeidimo byloje buvo priimtas 2010 m. balandžio 21 d., todėl paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo diena, vadovaujantis minėtu ATPK 293 straipsniu ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 4 dalimi, kurioje numatyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2010 m. gegužės 3 d. Institucija savo apeliacinį skundą teismui padavė 2010 m. gegužės 4 d., t. y. praleidusi nurodytą terminą.
Iš administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagos matyti, kad minėto nutarimo nuorašas Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriui buvo išsiųstas 2010 m. balandžio 26 d., t. y. nepažeidžiant ATPK 288 straipsnio 2 dalyje nustatyto trijų dienų termino. Pagal spaudą ant teismo lydraščio, nutarimą Institucija gavo 2010 m. balandžio 30 d., o apeliacinį skundą dėl jo parengė ir paštui įteikė per protingą 4 dienų laiką.
Atsižvelgusi į tai, teisėjų kolegija daro išvadą, kad Institucija, skųsdama Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2010 m. balandžio 21 d. nutarimą, elgėsi sąžiningai ir rūpestingai, todėl terminas apeliaciniam skundui paduoti atnaujintinas kaip praleistas dėl svarbių priežasčių.
Apeliacinio skundo turinys ir forma iš esmės atitinka ABTĮ 130 straipsnio reikalavimus, todėl skundas priimtinas nagrinėti apeliacine tvarka, o dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims siųstini apeliacinio skundo nuorašai pasiūlant per keturiolika dienų pateikti atsiliepimus į jį.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsnio 1 ir 4 dalimis, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija
nutaria:
Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2010 m. balandžio 21 d. nutarimo padavimo terminą.
Apeliacinį skundą priimti nagrinėti.
Išsiųsti dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims apeliacinio skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.
Nutartis neskundžiama.