- Teismas
- Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2022-10-24
- Bylos Nr.
- II-709-1127/2022
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-01077-2022-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Giedrė Maslauskaitė (pirm.)
- Pareiškėjas
- M. N.
- Institucija
- Kauno apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Giedrė Maslauskaitė rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo M. N. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose gautas M. N. skundas dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiojo tyrėjo P. D. 2022 m. gegužės 19 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK: (duomenys neskelbtini)). Prašyme nurodo, kad nustatytas 35% darbingumas nuo 2011 m. lapkričio 10 d., statydavo automobilius stovėjimo aikštelėse, skirtose neįgaliojo pažymėjimą turintiems asmenims. Neįgaliojo pažymėjimas yra laikomas automobilio vairuotojo pusėje prie lango akivaizdžiai matomoje vietoje. Prašo panaikinti baudas.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalis numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Žemesnės instancijos teismas
Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos.
Vadovaujantis skundžiamą nutarimą priėmusios institucijos pateiktais duomenimis, 2022 m. gegužės 19 d. nutarimas pareiškėjui buvo išsiųstas tą pačią dieną elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) (tokį el. pašto adresą jis naudojo ir siųsdamas skundą institucijai), todėl įstatyme nustatytas dvidešimties kalendorinių dienų skundo padavimo terminas, šiuo atveju, skaičiuojamas būtent nuo šios dienos ir paskutinė diena skundui paduoti buvo 2022 m. birželio 8 d. Nagrinėjamu atveju, skundas dėl 2022 m. gegužės 19 d. nutarimo buvo pateiktas tik 2022 m. spalio 7 d.
Esant tokiai situacijai, teismas daro išvadą, kad pareiškėjas skundą pateikė praleidęs ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų nutarimo apskundimo terminą, todėl skundą atsisakytina priimti.
Pažymėtina, kad tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis). Nagrinėjamu atveju, motyvuotas prašymas dėl praleisto termino atnaujinimo teismui su skundu nebuvo pateiktas.
Be to, teismas atkreipia dėmesį į tai, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas raštu ir pasirašytas jį paduodančio asmens.
Žemesnės instancijos teismas
ANK 574 straipsnyje įtvirtinta, kad skundai, prašymai, paaiškinimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjančiai institucijai gali būti pateikiami per E. pristatymo sistemą, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis. Teismui skundai, prašymai, paaiškinimai ir kiti procesiniai dokumentai elektroninių ryšių priemonėmis gali būti teikiami teisingumo ministro nustatyta tvarka ir forma. Teikiant procesinius dokumentus šiame straipsnyje nustatyta tvarka, asmens tapatybė patvirtinama Lietuvos Respublikos teismų įstatyme nustatytais būdais.
Šiuo atveju, skundas yra paduotas naudojantis el. paštu ir nėra pasirašytas. Vis dėlto, nustačius, kad pareiškėjas praleido skundo padavimo terminą ir neprašo jo atnaujinti, nėra tikslinga nustatyti termino trūkumams pašalinti dėl tinkamo skundo pateikimo.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, teismas
nutaria:
atsisakyti priimti M. N. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniojo tyrėjo P. D. 2022 m. gegužės 19 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Išaiškinti M. N., kad jis turi teisę kreiptis į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus, prašydamas atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, nurodydamas svarbias šio termino praleidimo priežastis.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.