Vilniaus regiono apylinkės teismo nutartis

2014-04-04 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-443-665/2014

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2014-04-04
Bylos Nr.
II-443-665/2014
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Gražina Čereškevičienė
Advokatai
Mindaugas Normantas
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr.II-443-665/2014Teisminio proceso Nr. 4-45-3-00338-2014-7Procesinio sprendimo kategorija: (S) 52.5.
ŠVENČIONIŲ RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTAR T I S2014 m. balandžio 04 d.Švenčionys
Švenčionių rajono apylinkės teismo teisėja Gražina Čereškevičienė,rašytinio proceso tvarka ,

spręsdama apeliacinio skundo administracinėje byloje dėl 2014 02 05 nutarimo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2014 02 05 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Vyresniojo tyrėjo Gintaro Vigelio nutarimu V. V. pripažintas padaręs administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 177 str. 1 d. ir nubaustas 600Lt dydžio bauda . V. V. atstovas advokatas Mindaugas Normantas per Švenčionių RPK 2014 03 20 pateikė teismui prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą su skundu dėl minėto nutarimo. Švenčionų RPK minėtus prašymą ir skundą su atsiliepimu ir administracinės bylos medžiaga pateikė teismui 2014 03 28.

Šalies argumentai

Apelianto atstovas prašo atnaujinti skundo dėl nutarimo padavimo terminą, nes V. V. skundžiamas nutarimas įteiktas 2014 02 27, t.y. pasibaigus ATPK 293 numatytam 20 dienų apskundimo terminui. Taip pat prašyme atstovas nurodo, kad priimtas nutarimas kelia pagrįstų abejonių ir tik teismas gali nustatyti išnagrinėtoje byloje priimto nutarimo pagrįstumą.

LR ATPK 293 str. nustato, kad skundas dėl organo ( pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būt paduotas per 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos, o ne nuo įteikimo dienos. Nutarimas priimtas 2014 02 05, todėl jo apskundimo terminas baigėsi 2014 m. vasario 25 d. Skundas ir prašymas gauti 2014 03 20, todėl skundas paduotas praleidus apskundimo terminą ( atkreiptinas dėmesys ir pažymėtina, kad V. V. ir gavęs vasario 27 nutarimą, jį skundžia praleidęs 20 dienų terminą , skaičiuojant nuo įteikimo dienos). Įstatymo leidėjas nustatė ( ATPK 293 str.), jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas, o šiam nutartimi atsisakius teminą atnaujinti, nutartis per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.

Su prašymu atnaujinti terminą apeliantas pateikė skundžiamo nutarimo kopiją, iš duomenų kuriame matyti, kad V. V. atsisakė pasirašyti, jog nutarimą gavo. Iš administracinės bylos medžiagos matyti, kad minėtas nutarimas V. V. išsiųstas 2014 02 10 paštu , tačiau iš „Lietuvos pašto „ pranešimo matyti, kad 2014 02 11 buvo atsisakyta priimti nutarimą. 2014 02 13 minėtas nutarimas su voku grąžintas siuntėjui Švenčionių RPK ir 2014 02 27 įteiktas V. V.. Todėl yra nustatyta, kad V. V. 2014 02 05 atsisakė pasirašyti, jog gavo nutarimo nuorašą bei atsisakė priimti nutarimą. Šį nutarimą buvo jam pakartotinai siekiama įteikti, todėl jis buvo 21014 02 10 išsiųstas jam paštu ir vėl V. V. atsisakė jį priimti, todėl Lietuvos paštas laišką su nutarimu grąžino siuntėjui su atžyma apie atsisakymą priimti korespondenciją – šią faktinę aplinkybę patvirtina su administracinio teisės pažeidimo bylos medžiaga pateiktas vokas ir ant jo esantys spaudai bei žyma. 2014 02 27 V. V. pats atvyko į Švenčionių RPK ir paėmė nutarimą pasirašytinai- apie tai patvirtina atžyma ant minėto voko.

Taigi savo teisę skųsti nutarimą V. V. galėjo realizuoti nuo jo priėmimo dienos,-jis neneigia, kad dalyvavo bylos nagrinėjime, todėl jam buvo žinoma apie jam priimtą nepalankų nutarimą, kurį iš karto turėjo galimybę skųsti, tačiau nepaimdamas nutarimo ir atsisakydamas apie tai pasirašyti, o taip pat atsisakydamas priimti pakartotinai jam teikiamą nutarimą iš Lietuvos pašto, V. V. pats nesinaudojo savo teise skųsti nutarimą įstatymo nustatytu terminu. Todėl nėra pagrindo spręsti, jog nutarimo apskundimo terminas yra praleistas dėl svarbių priežasčių, ir atsisakoma šį terminą atnaujinti. Kadangi atsisakoma atnaujinti skundo padavimo terminą, tai atsisakoma priimti skundą.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis LR ATPK 293 str. , 296 str. 3 d. 2 p., teisėja

nutaria:

Atsisakyti atnaujinti skundo dėl Švenčionių RPK Vyresniojo tyrėjo Gintaro Vigelio 2014 02 05 nutarimo Nr.92N-7105510-14padavimo terminą ir atsisakyti priimti dėl šio nutarimo pateiktą skundą.

Nutarties kopiją išsiųsti prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą pateikusiam V. V. atstovui advokatui Mindaugui Normantui adresu – Gedimino g. 5, Švenčionys.

Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui.

Teisėja Gražina Čereškevičienė