- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2007-01-17
- Bylos Nr.
- N-62-884-07
- Teisėjai
- Ričardas Piličiauskas (pirm.), Antanas Ablingis (pran.), Artūras Drigotas
- Kategorijos
- 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Įžanginė dalis
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Artūro Drigoto, Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo J. I. apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2006 m. gruodžio 14 d. nutarimo J. I. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
n ustatė:
I.
Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2006 m. gruodžio 14 d. nutarimu J. I. už pažeidimo numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 202¹ straipsnio 1 dalyje padarymą buvo skirta 500 Lt bauda.
J. I. 2007 m. sausio 3 d. pateikė teismui apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2006 m. gruodžio 14 d. nutarimą ir administracinę bylą nutraukti.
Motyvuojamoji dalis
konstatuoja:
II.
Apeliacinis skundas nepriimtinas.
ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas. Tokia pati nuostata dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo yra numatyta ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 122 bei 128 straipsniuose.
Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas ginčijamą nutarimą J. I. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmė ir paskelbė 2006 m. gruodžio 14 d., tad paskutinė skundo dėl šio nutarimo pateikimo teismui diena, vadovaujantis minėtais ATPK 293 straipsniu, ABTĮ 122, 128 straipsniais ir 66 straipsnio 4 dalimi, kur nurodyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2006 m. gruodžio 27 d., tačiau J. I. savo skundą dėl šio nutarimo teismui pateikė tik 2007 m. sausio 3 d. (gavimo spaudas ant skundo), tai yra, praleidęs įstatymo nustatytą dešimties dienų skundo padavimo terminą.
Vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, ABTĮ 122 straipsnio 5 dalies nuostatomis, prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti nurodytų termino praleidimo priežasčių pripažinimo svarbiomis bei termino atnaujinimo klausimą. Kadangi J. I. prašymo atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti nepareiškė, todėl jo skundas yra nepriimamas ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
Pažymėtina, kad ši nutartis neužkerta pareiškėjui galimybės pakartotinai pateikti teismui apeliacinį skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, jame nurodant ir pagrindžiant termino skundui paduoti praleidimo priežastis iki tinkamos skundo pateikimo dienos.
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija
Rezoliucinė dalis
nutaria:
J. I. apeliacinio skundo nepriimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis neskundžiama.