- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-11-11
- Bylos Nr.
- II-473-1199/2024
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Liudmila Larionova
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja Liudmila Larionova susipažino su T. M. skundu dėl VĮ Registrų centro 2024 m. spalio 14 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1371-2024.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
VĮ Registrų centro (toliau – ir Institucija) 2024 m. spalio 14 d. nutarimu Nr. RC-ANR_N-1371-2024 T. M. (toliau – ir pareiškėjas) nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 223 straipsnio 2 dalį administracine nuobauda – 615 Eur bauda.
Šalies argumentai
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose gautas pareiškėjo skundas, kuriuo jis skundžia pirmiau nurodytą nutarimą. Skundu pareiškėjas prašo sumažinti administracinę nuobaudą, o, jeigu yra galimybė, ir panaikinti paskirtą administracinę nuobaudą.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti
ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucija rašytinio proceso tvarka T. M. atžvilgiu 2024 m. spalio 14 d. priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje, kuriuo jis pagal ANK 223 straipsnio 2 dalį buvo nubaustas administracine nuobauda – 615 Eur bauda. Teismo turimais duomenimis, skundžiamas nutarimas T. M. tą pačią dieną, t. y. 2024 m. spalio 14 d., buvo išsiųstas jo oficialiu el. paštu (duomenys neskelbtini). Šias aplinkybes patvirtina teismui pateikti Institucijos administracinio nusižengimo bylos medžiagos duomenys.
Remiantis šiais duomenimis, darytina išvada, kad paskutine skundo padavimo diena laikytina 2024 m. lapkričio 4 d. (ANK 573 straipsnio 1 dalis).
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose pareiškėjo skundas buvo gautas 2024 m. lapkričio 8 d., skundo surašymo diena 2024 m. lapkričio 7 d., Institucijai minėtas skundas buvo pateiktas tą pačią dieną, t. y. 2024 m. lapkričio 7 d. Pažymėtina, kad, praleidęs įstatyme nustatytą skundo padavimo terminą, pareiškėjas neprašo teismo jo atnaujinti ir nenurodo jokių pavėluoto skundo pateikimo priežasčių.
Įvertinus pirmiau aptartas aplinkybes, T. M. skundą dėl VĮ Registrų centro 2024 m. spalio 14 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1371-2024 atsisakytina priimti.
Pareiškėjui išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, tačiau pažymėtina, kad, praleidus įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti, pareiškėjas privalo pateikti prašymą atnaujinti praleistą terminą. Toks prašymas privalo būti argumentuotas, prie prašymo turi būti pridėti įrodymai, pagrindžiantys jame išdėstytas aplinkybes.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsnio 2 dalimi, 624 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti T. M. skundą dėl VĮ Registrų centro 2024 m. spalio 14 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1371-2024.
Dėl šios nutarties gali būti paduotas atskirasis skundas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.