Regionų apygardos administracinio teismo nutartis

2009-09-18 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-1147-484/2009

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Regionų apygardos administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2009-09-18
Bylos Nr.
II-1147-484/2009
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Ričardas Piličiauskas (pirm.), Virgilijus Valančius, Antanas Ablingis (pran.)
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N62-7062/2009Procesinio sprendimo kategorija 52.4; 63.3.8(S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2009 m. rugsėjo 18 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo K. Č. atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. liepos 9 d. nutarties K. Č. administracinio teisės pažeidimo byloje.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nust a t ė:

I.

Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Ukmergės skyriaus vedėjos 2009 m. birželio 18 d. nutarimu K. Č. pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 172 straipsnio 2 dalį paskirta 1000 litų bauda.

Šalies argumentai

K. Č. 2009 m. liepos 2 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su skundu, prašydamas Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Ukmergės skyriaus vedėjos 2009 m. birželio 18 d. nutarimą panaikinti.

II.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2009 m. liepos 9 d. nutartimi K. Č. skundą atsisakė priimti.

Teismas vadovavosi ATPK 293 straipsniu, 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu, konstatavo, jog paskutinė diena skundui pateikti buvo 2009 m. birželio 29 d., K. Č. prašymo atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą nepateikė.

III.

Atskiruoju skundu K. Č. prašo pirmosios instancijos teismo nutartį panaikinti, terminą pateikti skundą teismui atnaujinti ir jo skundą patenkinti. Paaiškina skundo padavimo terminą skaičiavęs nuo skundžiamo nutarimo gavimo dienos (2009 m. birželio 23 d.), kadangi nutarime nebuvo nurodyta, nuo kurios dienos šis terminas skaičiuotinas.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija kons tatuoja:

IV.

Atskirasis skundas atmestinas.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Taigi, įstatyme aiškiai numatyta, kad skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminas skaičiuotinas nuo tokio nutarimo priėmimo dienos, o ne nuo jo gavimo dienos.

Ginčijamas Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Ukmergės skyriaus vedėjos nutarimas priimtas 2009 m. birželio 18 d., todėl paskutinė skundo dėl šio nutarimo pateikimo diena, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu bei Administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 4 dalimi, buvo 2009 m. birželio 29 d. K. Č. skundą teismui išsiuntė 2009 m. liepos 2 d., tai yra praleidęs įstatyme numatytą skundo padavimo terminą.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 127 straipsnio 2 dalyje ir ATPK 293 straipsnyje prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti praleisto termino atnaujinimo klausimą. K. Č. prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti nepateikė, todėl skundą pagrįstai, vadovaujantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu, atsisakyta priimti, išaiškinant, jog ši nutartis neužkerta galimybės pakartotinai pateikti teismui skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, prašyme nurodant ir įrodymais pagrindžiant termino praleidimo priežastis.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 151 straipsnio 1 punktu, teisėjų kolegija

n u t aria:

K. Č. atskirąjį skundą atmesti, Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. liepos 9 d. nutartį palikti nepakeistą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius