Vilniaus apygardos teismo nutartis

2012-10-24 · Byla Nr. ATP-1238-648/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-10-24
Bylos Nr.
ATP-1238-648/2012
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Artūras Pažarskis

Įžanginė dalis

Adm. byla Nr. ATP-1238-648/2012Teisminio proceso 4-03-3-02509-2012-1Procesinio sprendimo kategorija: 52.(S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2012 m. spalio 24 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Artūras Pažarskis, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs A. J. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012 m. rugsėjo 12 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti A. J. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus 2012 m. rugpjūčio 9 d. nutarimo, kuriuo A. J. nubausta pagal Lietuvos Respublikos ATPK 161 str. 200 Lt bauda,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus (toliau - Administracinės veiklos skyrius) 2012-08-09 nutarimu A. J. nubausta pagal Lietuvos Respublikos ATPK 161 str. 200 Lt bauda.

Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas 2012-09-12 nutartimi atsisakė priimti A. J. skundą dėl Administracinės veiklos skyriaus 2012-08-09 nutarimo motyvuodamas tuo, kad skundžiamas nutarimas priimtas 2012-08-09, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 293 str., paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2012-08-29, tuo tarpu skundas buvo gautas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje tik 2012-08-31, t. y. praleidus Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. įtvirtintą terminą, ir neprašoma tokio termino atnaujinti.

A. J. atskirajame skunde prašo panaikinti Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012-09-12 nutartį ir perduoti jos skundo dėl Administracinės veiklos skyriaus 2012-08-09 nutarimo priėmimo klausimą nagrinėti tam pačiam teismui iš naujo.

Nurodo, kad skundžiamas nutarimas buvo priimtas 2012-08-09 ir, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 293 str., paskutinė diena skundui paduoti buvo 2012-08-29. Būtent pastarąją dieną, t. y. 2012-08-29, ji ir įteikė savo skundą dėl Administracinės veiklos skyriaus 2012-08-09 nutarimo per AB „Lietuvos paštas“ Vilniaus centrinį paštą. Tai įrodo prie atskirojo skundo pridėtas kvitas. Taigi, ji nėra praleidusi Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. įtvirtinto termino skundui paduoti dėl nutarimo.

A. J. atskirasis skundas tenkinamas.

Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. įtvirtinta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.

Iš pateiktos bylos medžiagos matyti, kad Administracinės veiklos skyrius 2012-08-09 priėmė nutarimą nubausti A. J. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 161 str. (b.l. 16). Taigi, įstatymo įtvirtintas terminas skundui paduoti pasibaigė 2012-08-29. A. J. skundas dėl minėto nutarimo gautas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje 2012-08-31 (b.l. 26). Prie atskirojo skundo pridėtas AB „Lietuvos paštas“ kvitas patvirtina, kad pašto siunta išsiųsta Vilniaus miesto savivaldybės administracijai 2012-08-29 (b.l. 25).

Lietuvos Respublikos ATPK 249 str. nustatyta, kad šio kodekso nereglamentuojamų administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos santykių atvejais teismas, nagrinėdamas administracinio teisės pažeidimo bylą, mutatis mutandis vadovaujasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje negali būti taikomos atsakomybėn traukiamo (patraukto) asmens teisių ribojimą nustatančios Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso normos. Lietuvos Respublikos BPK 100 str. 2 d. numatyta, kad dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą. Lietuvos Respublikos BPK 101 str. 1 d. įtvirtinta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui.

Atsižvelgiant į anksčiau aptartą reglamentavimą ir byloje esančius įrodymus, darytina išvada, kad skundo dėl Administracinės veiklos skyriaus 2012-08-09 nutarimo panaikinimo išsiuntimas paštu paskutinę termino dieną, t. y. 2012-08-29, reiškia, jog toks skundas paduotas nepraleidžiant Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. nustatyto termino. Šiuo atveju ta aplinkybė, kad A. J. skundas gautas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje 2012-08-31, nepaneigia, jog skundas buvo paduotas laiku. Todėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012-09-12 nutartis naikintina, kadangi nepagrįstai buvo atsisakyta priimti A. J. skundą.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 4 p.,

Rezoliucinė dalis

nutarė:

tenkinti A. J. atskirąjį skundą.

Panaikinti Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012 m. rugsėjo 12 d. nutartį ir perduoti tam pačiam teismui nagrinėti A. J. skundą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Artūras Pažarskis