Kauno apylinkės teismo nutartis

2015-12-16 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-332-982/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-12-16
Bylos Nr.
II-332-982/2015
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Darius Urbonas
Advokatai
Diana Višinskienė
Kategorijos
  • 2.1.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-332-982/2015Teisminio proceso Nr. 4-69-3-08959-2015-1Procesinio sprendimo kategorija: 2.1.4 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2015 m. gruodžio 16 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėjas Darius Urbonas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas A. D. (toliau – ir Pareiškėjas) skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme 2015 m. gruodžio 14 d. buvo gautas Pareiškėjo A. D. skundas dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Karmėlavos policijos nuovados 2015 m. lapkričio 12 d. nutarimo nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną.

Motyvuojamoji dalis

Pareiškėjo skundą atsisakytina priimti.

ATPK 293 str. nurodoma, skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui..

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Karmėlavos policijos nuovados pareigūnas nutarimą nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną priėmė 2015 m. lapkričio 12 d., taigi skundo padavimo terminas dėl šio nutarimo baigėsi 2015 m. gruodžio 2 d. Nors skunde nurodoma jo parengimo data 2015 m. lapkričio 30 d., t.y. nepraleidus skundo padavimo termino, tačiau iš ant voko, kuriuo iš advokatės Dianos Višinskienės kontoros skundas buvo siunčiamas nutarimą priėmusiai institucijai, pašto antspaudo matyti, kad skundas buvo išsiųstas 2015 m. gruodžio 3 d., t.y. jau pasibaigus įstatymo nustatytam skundo padavimo terminui.

Atsižvelgiant į tai, kad skundas paduotas praleidus įstatymo nustatytą skundo padavimo terminą ir Pareiškėjas neprašo šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str.,

nutarė:

atsisakyti priimti Pareiškėjo A. D. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio Karmėlavos policijos nuovados pareigūno 2015 m. lapkričio 12 d. nutarimo ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Teisėjas Darius Urbonas