Alytaus apylinkės teismo nutartis

2013-10-17 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-39-333/2013

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Alytaus apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-10-17
Bylos Nr.
II-39-333/2013
Teisminio proceso Nr.
4-13-3-01103-2013-2
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Vaidutė Stangvilienė
Pareiškėjas
N. S.
Byla Nr. II-39-333/2013
Teisminio proceso Nr. 4-13-3-01103-2013-2
(S)ALYTAUS RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2013 m. spalio 17 d.Alytus

Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Vaidutė Stangvilienė, susipažinusi su pareiškėjo N. S. skundu dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje bei administracinio teisės pažeidimo bylos medžiaga ir išnagrinėjusi pareiškėjo prašymą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo termino atnaujinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

N. S. 2013-08-08 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio patrulis surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą dėl to, kad jis 2013-08-08 13.55 val. Kėdainių mieste A. M. gatvėje pastatė ir paliko stovėti sunkvežimį „Scania P 380“ v/n (duomenys neskelbtini) vietoje, kurioje trukdė kitų transporto priemonių eismui. Tuo kaltintas pažeidęs Kelių eismo taisyklių 155.10 punkto reikalavimus ir padaręs administracinį teisės pažeidimą, už kurį atsakomybė numatyta LR ATPK 124¹ str. 4 d.

Su pažeidimu N. S. nesutiko, administracinis nurodymas nesurašytas, byla paskirta nagrinėjimui. Administracinio teisės pažeidimo protokole buvo nurodyta bylos nagrinėjimo laikas ir vieta: 2013-09-05 09.00 val., Alytus, Jotvingių g. 8, 229 kab. Protokolo nuorašas įteiktas N. S., tai patvirtina tarnybiniai pranešimai (b. l. 6, 7).

Administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjime N. S. nedalyvavo, prašymų atidėti jos nagrinėjimą nebuvo gauta. 2013-09-05 Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisriato Kelių policijos skyriaus vyresniojo specialisto nutarimu N. S. pripažintas kaltu padaręs administracinės teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 124¹ str. 4 d., ir paskirta 200 Lt bauda. Nutarimo nuorašas 2013-09-06 išsiųstas N. S..

Šalies argumentai

Nesutikdamas su nubaudimu, N. S. parašė skundą ir 2013-10-03 jį pateikė Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Kadangi praleido terminą apeliaciniam skundui paduoti, todėl kartu pateikė prašymą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo termino pratęsimo.

Prašyme dėl nutarimo apskundimo termino atnaujinimo N. S. nurodė, kad apskundimo terminą praleido dėl aplinkybių, susijusių su darbu, kadangi dirba tolimųjų reisų vairuotoju bei užsienyje būna didžiąją darbo laiko dalį ir dėl to negalėjo laiku įteikti skundo.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas dėl skundo padavimo termino atnaujinimo netenkintinas.

LR ATPK 293 str. nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Bylos duomenimis nustatyta, kad nutarimas dėl administracinio teisės pažeidimo priimtas 2013-09-05. Jo nuorašas jau sekančią dieną – 2013-09-06 išsiųstas pareiškėjui. Apskundimo terminas baigėsi 2013-09-25. Skundas pateiktas 2013-10-03, t. y. praėjus 8 dienoms. Pareiškėjas N. S. prašyme atnaujinti skundo padavimo terminą tenurodė tik aplinkybes, dėl kurių laiku negalėjo paduoti skundo, bet šių aplinkybių nepatvirtino jokiais įrodymais.

Kadangi įstatymas numato pakankamai ilgą terminą – 20 dienų skundui paduoti, todėl jo padavimas praėjus 28 dienoms laikytinas praleistas nepateisinamai, be svarbių priežasčių. Be to, duomenų, patvirtinančių pareiškėjo nurodytas aplinkybes, nepateikta.

Įvertinus nustatytas aplinkybes ir įstatymines nuostatas prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkintinas, skundas nagrinėjimui nepriimtinas.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi LR ATPK 293 str., 296 str. teisėja

nutarė:

Atsisakyti tenkinti N. S. prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje paduoti ir atsisakyti priimti skundą.

Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą Alytaus rajono apylinkės teisme.

Teisėja Vaidutė Stangvilienė