Klaipėdos apygardos teismo nutartis

2012-06-26 · Byla Nr. ATP-376-113/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Klaipėdos apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-06-26
Bylos Nr.
ATP-376-113/2012
Teisminio proceso Nr.
4-06-3-01461-2012-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Valentinas Janonis
Kategorijos
  • 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. ATP-376-113/2012Teisminio proceso Nr. 4-06-3-01461-2012-0Procesinio sprendimo kategorija 79.2. (S)
KLAIPĖDOS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2012 m. birželio 26 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Valentinas Janonis rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracine tvarka nubausto M. D. atskirąjį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2012-04-17 nutarties, kuria buvo atsisakyta priimti jo skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK 2012-03-21 nutarimo ir skundas jam grąžintas, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Klaipėdos miesto apylinkės teisme 2012-04-16 buvo gautas administracine tvarka nubausto M. D. skundas dėl Klaipėdos apskrities VPK 2012-03-21 nutarimo, kuriuo jis nubaustas pagal ATPK 124¹ str. 2 d.

Žemesnės instancijos teismas

Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2012-04-17 nutartimi atsisakė priimti administracine tvarka nubausto M. D. skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK 2012-03-21 nutarimo ir skundą jam grąžino.

Šalies argumentai

Atskiruoju skundu M. D. prašo panaikinti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2012-04-17 nutartį ir perduoti klausimą apylinkės teismui nagrinėti iš naujo arba pakeisti apylinkės teismo nutartį. Pareiškėjas atskirajame skunde nurodo, kad skundas dėl Klaipėdos apskrities VPK 2012-03-21 nutarimo buvo išsiųstas registruotu laišku 2012-04-11, t. y. per 20 darbo dienų. ATPK 293 str. numato, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jis, pareiškėjas, neturi teisinio išsilavinimo, o pareigūnas nutarime nenurodė, ar skundas turi būti paduotas per 20 darbo, ar 20 kalendorinių dienų. Dėl to jis buvo suklaidintas.

Motyvuojamoji dalis

M. D. atskirasis skundas netenkintinas.

Apylinkės teismas teisingai skundžiamoje nutartyje konstatavo, kad M. D. skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK 2012-03-21 nutarimo padavė praleidęs įstatyme numatytą nutarimo apskundimo terminą – 20 dienų nuo jo priėmimo dienos. Pareiškėjui paaiškintina, kad jei įstatyme nenurodyta, kad terminas skaičiuojamas darbo dienomis, jis visada skaičiuojamas kalendorinėmis dienomis. Tai reiškia, kad ATPK 293 str. numatytas apskundimo terminas skaičiuojamas kalendorinėmis dienomis. Iš bylos duomenų matyti, kad M. D. minėto nutarimo nuorašą gavo nutarimo priėmimo dieną – 2012-03-21. Vadovaujantis ATPK 293 str., nutarimo apskundimo termino paskutinė diena buvo 2012-04-10. Taigi M. D. praleido įstatyme numatytą nutarimo apskundimo terminą ir neprašė šio termino atnaujinti. Todėl apylinkės teismas teisėtai ir pagrįstai, vadovaudamasis ATPK 296 str. 3 d. 2 p., atsisakė priimti administracine tvarka nubausto M. D. skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK 2012-03-21 nutarimo ir skundą jam grąžino. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2012-04-17 nutartis paliktina nepakeista.

Rezoliucinė dalis

Teisėjas, vadovaudamasis ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 1 p.,

nutaria:

palikti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2012-04-17 nutartį nepakeistą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Valentinas Janonis