- Teismas
- Kauno apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2014-02-26
- Bylos Nr.
- ATP-192-593/2014
- Teisminio proceso Nr.
- 4-53-3-00006-2014-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Daiva Jankauskienė
- Kategorijos
- 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apygardos teismo teisėja Daiva Jankauskienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. D. atskirąjį skundą dėl Vilkaviškio rajono apylinkės teismo 2014 m. sausio 3 d. nutarties administracinio teisės pažeidimo byloje, ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
2013-12-05 Marijampolės AVPK Vilkaviškio rajono policijos komisariato įgalioto pareigūno nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje A. D. už pažeidimo, numatyto ATPK 124¹ str. 2 d., padarymą nubaustas 280 Lt bauda.
2013-12-30 Marijampolės apskrities VPK Vilkaviškio rajono policijos komisariate gautas Vilkaviškio rajono apylinkės teismui nagrinėti skirtas A. D. skundas. Tačiau Vilkaviškio rajono apylinkės teismo 2014-01-03 nutartimi atsisakyta priimti jo skundą, kadangi jis paduotas praleidus įstatyme numatytą skundo padavimo terminą ir neprašant šio termino atnaujinti.
Šalies argumentai
Atskiruoju skundu A. D. prašo skundžiamą nutartį panaikinti ir perduoti tam pačiam apylinkės teismui nagrinėti jo skundą dėl pareigūno 2013-12-05 nutarimo. Skunde jis teigia, kad paskutinė skundo dėl 2013-12-05 pareigūno nutarimo padavimo diena buvo 2013-12-27, būtent tą dieną jis ir išsiuntė minėtą skundą paštu (ką patvirtina prie skundo pridėtas AB „Lietuvos paštas“ korespondencijos registravimo kvitas). Todėl jis skundą padavė nepraleidžiant ATPK 293 str. nustatyto termino.
Atsiliepimas
Atsiliepimu į atskirąjį skundą Marijampolės apskrities VPK Vilkaviškio rajono policijos komisariatas prašo A. D. skundą tenkinti.
Motyvuojamoji dalis
A. D. atskirasis skundas tenkinamas, skundžiama nutartis naikinama ir klausimas išsprendžiamas iš esmės.
Iš byloje esančių duomenų matyti, kad Marijampolės AVPK Vilkaviškio rajono policijos komisariato įgalioto pareigūno nutarimas, kuriuo A. D. nubaustas pagal ATPK 124¹ str. 2 d., priimtas 2013-12-05. Vadovaujantis ATPK 293 str. nuostatomis, šio nutarimo apskundimo terminas (20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos) baigėsi 2013-12-27 (atsižvelgus į dvi paskutines šventines nedarbo dienas). ATPK 249 str. nustatyta, kad šio kodekso nereglamentuojamų administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos santykių atvejais teismas, nagrinėdamas administracinio teisės pažeidimo bylą, mutatis mutandis vadovaujasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. Atsižvelgiant į tai, BPK 101 str. 1 d. įtvirtinta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui. Kaip matyti iš prie skundo apygardos teismui pridėto AB „Lietuvos paštas“ kvito, pašto korespondencija, adresuota Vilkaviškio PK, adresu Vytauto g. 6, Vilkaviškis, įteikta pašto skyriui 2013-12-27, t. y. paskutinę tokio skundo padavimo dieną. Todėl daroma išvada, kad A. D. 2013-12-05 pareigūno nutarimo apskundimo termino, nustatyto ATPK 293 str., nepraleido. Tuo pagrindu konstatuojama, kad skundžiamoje nutartyje nepagrįstai teigiama, kad minėtas skundas faktiškai paduotas 2013-12-30. Tai sąlygojo netinkamos išvados dėl praleisto skundo padavimo termino praleidimo padarymą ir neteisingos nutarties priėmimą, kas yra pagrindas skundžiamą nutartį naikinti ir klausimą išspręsti iš esmės – perduoti A. D. skundą dėl 2013-12-05 pareigūno nutarimo nagrinėti Vilkaviškio rajono apylinkės teismui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 3 punktu, teisėja
nutaria:
Vilkaviškio rajono apylinkės teismo 2014 m. sausio 3 d. nutartį panaikinti ir A. D. skundą dėl 2013-12-05 Marijampolės AVPK Vilkaviškio rajono policijos komisariato įgalioto pareigūno nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje perduoti nagrinėti Vilkaviškio rajono apylinkės teismui.
Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.