Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2025-04-15 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-661-369/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-04-15
Bylos Nr.
eII-661-369/2025
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00580-2025-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ovidijus Ramanauskas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-661-369/2025Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00580-2025-3Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. balandžio 15 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas susipažinęs su A. U., asmens kodas (duomenys neskelbtini), gim. (duomenys neskelbtini) skundu dėl Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyrio 2023 m. spalio 26 d. nutarimo Nr. 39-ANR-N-257871-2023 ir nagrinėdamas jo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyrio 2023 m. spalio 26 d. nutarimu Nr. 39-ANR-N-137027-2024 A. U. buvo nubaustas už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau –ANK) 416 straipsnio 4 dalyje numatytą administracinį nusižengimą 145 Eur bauda dėl to, kad jis 2023 m. rugpjūčio 2 d. 20.39 val. (duomenys neskelbtini), vairuodamas transporto priemonę „BMW 318i“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini) nustatytą 60 km/h greitį viršijo 32 km/h, važiavo 92 km/h greičiu (įvertinus paklaidą). Tokiais veiksmais jis pažeidė Kelių eismo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 127 punktą.

Vilniaus miesto apylinkės teisme 2025 m. balandžio 11 d. buvo gautas A. U. skundas dėl Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyrio 2023 m. spalio 26 d. nutarimo Nr. 39-ANR-N-257871-2023, kuriame nurodoma,kad jis nesutinka su nutarimu ROIK byloje Nr. 23219466283, nes automobilį vairavo kitas asmuo, jo tuo metu nebuvo Lietuvoje.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau –BPK) 100 straipsnio 2 dalį, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, jeigu proceso veiksmas turi būti atliekamas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją ar teisme (šiuo atveju pagal analogiją- nutarimą priėmusioje institucijoje), terminas pasibaigia nustatytu darbo pabaigos metu. Jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo diena (BPK 100 straipsnio 4 dalis). Pagal terminų skaičiavimo taisykles terminas nelaikomas praleistu, jeigu jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui (BPK 101 straipsnio 1 dalis).

Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nutarimas administracinio nusižengimo byloje A. U. atžvilgiu priimtas 2023 m. spalio 26 d. rašytinio proceso tvarka, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, tą pačią dieną jis buvo išsiųstas pareiškėjui el. adresu (duomenys neskelbtini). Pažymėtina, kad šis el. pašto adresas buvo naudojamas pareiškėjo, nes nuo 2023 m. kovo 27 d. registruotas Migracijos departamento informacinėje sistemoje, kurioje pareiškėjas tvarkėsi leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo klausimus, ir Mokesčių mokėtojų registre, nes nuo 2023 m. liepos 30 d. jis registravo individualios veiklos vykdymą Lietuvoje. Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas šiuo atveju nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo jo išsiuntimo dienos. Vadovaujantis ANK 623 straipsniu paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2023 m. lapkričio 15 d. Kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėjas pateikė skundą dėl jo atžvilgiu priimto nutarimo tik 2025 m. balandžio 7 d. (tokia data datuotas skundas), t.y, jau praleidus įstatymo nustatytą terminą ir neprašoma jo atnaujinti.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas nustato, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Kadangi pareiškėjo A. U. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduotas praleidus nustatytą terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, priežasčių, trukdžiusių įstatyme nustatytu terminu apskųsti minėtą nutarimą, pareiškėjas nenurodė, skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 623 str., 626 str.,

nutarė:

atsisakyti priimti pareiškėjo A. U. skundą dėl ne teismo tvarka priimto Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyrio 2023 m. spalio 26 d. nutarimo Nr. 39-ANR-N-257871-2023 ir grąžinti jį pareiškėjui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėjas Ovidijus Ramanauskas