- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-03-15
- Bylos Nr.
- II-94-540/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-01943-2016-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Violeta Miceikienė
- Pareiškėjas
- A. J.
- Kategorijos
- 3.10.3pavadinimo nepavyko patikrinti
- 3.20pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, susipažinusi su pareiškėjo A. J. skundu dėl nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną Nr. 25NT-49906219-16,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2016 m. kovo 9 d. Kauno apylinkės teisme gautas A. J. skundas dėl Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Žaliakalnio policijos komisariato vyresniojo tyrėjo R. B. 2016 m. sausio 29 d. nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną medžiagoje Nr. 25NT-49906219-16.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.
Kaip matyti iš Kauno apskrities VPK Dokumentų valdymo skyriaus spaudo, A. J. skundas dėl Institucijos priimto nutarimo gautas 2016 m. kovo 1 d. Nutarimas nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną priimtas 2016 m. sausio 29 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena 2016 m. vasario 18 d. Pareiškėjas neprašo atnaujinti termino skundui paduoti, nenurodo priežasčių, kodėl skundą pateikė praleidęs įstatymo nustatytą terminą.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės kodekso 296 str. 3 d. 2 p. numatyta, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 294 str. nurodyta, kad skunde dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio teisės pažeidimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai. A. J. skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų.
Esant nurodytoms aplinkybėms, A. J. skundą dėl 2016 m. sausio 29 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 25NT-49906219-16 atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str.,
nutaria:
pareiškėjo A. J., a. k. (duomenys neskelbtini) skundą dėl 2016 m. sausio 29 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 25NT-49906219-16 atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.