- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-08-24
- Bylos Nr.
- II-13-780/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-27-3-00337-2012-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Ramūnas Šarka
- Kategorijos
- 63.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Šarka, spręsdamas A. U. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato 2012 m. liepos 17 d. nutarimu A. U. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 134 str. 1 d., padarymą buvo nubaustas 150 Lt bauda.
Lazdijų rajono apylinkės teisme, kartu su skundo nagrinėjimui pateikiama administracinio teisės pažeidimo bylos medžiaga, gautas Lazdijų rajono policijos komisariate 2012 m. rugpjūčio 21 d. užregistruotas A. U. skundas dėl 2012 m. liepos 17 d. nutarimo
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
ATPK 293 str. nustato, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.
Skundžiamas nutarimas priimtas 2012 m. liepos 17 d., todėl paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2012 m. rugpjūčio 6 d.
A. U. skundas dėl 2012 m. liepos 17 d. nutarimo Lazdijų rajono policijos komisariate gautas 2012 m. rugpjūčio 21 d. (b. l. 1), t. y. praleidus nustatytą 20 dienų skundo padavimo terminą.
Pareiškėjas, praleidęs skundo padavimo terminą, turėjo teisę pateikti prašymą dėl praleisto termino atnaujinimo, nurodydamas priežastis, dėl kurių praleistas terminas, tačiau šia savo teise nepasinaudojo.
Kadangi pareiškėjo A. U. skundas paduotas praleidus nustatytą terminą, nenurodytos jokios skundo praleidimo priežastys ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 str. 3 d. 2 p.).
A. U. išaiškintina, kad jis gali prašyti atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, pateikdamas teismui prašymą dėl termino atnaujinimo kartu su skundu ir įrodymus, patvirtinančius, jog terminas praleistas dėl svarbios priežasties.
Rezoliucinė dalis
Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis ATPK 296 str. 3 d. 2 p., teisėjas
nutaria:
Atsisakyti priimti A. U. skundą.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Lazdijų rajono apylinkės teismą.