Šiaulių apylinkės teismo nutartis

2012-09-27 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-24-914/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-09-27
Bylos Nr.
II-24-914/2012
Teisminio proceso Nr.
4-41-3-00685-2012-6
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Marius Steponaitis
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti

Įžanginė dalis

Administracinė byla Nr. II-24-914/2012Teisminio proceso Nr. 4-41-3-00685-2012-6Procesinio sprendimo kategorija: 63.3.8.(S)
ŠIAULIŲ RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2012 m. rugsėjo 27 d.Šiauliai

Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjas Marius Steponaitis, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su BUAB „Šarinos būstas“ skundu administracinio teisės pažeidimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šiaulių rajono apylinkės teisme gautas BUAB „Šarinos būstas“ administratoriaus UAB „Algsta“ direktoriaus A. S. skundas dėl Administracinės komisijos prie Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2012 m. liepos 10 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. ATP-9.

Atsisakytina priimti skundą.

ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos (ATPK 293 straipsnis).

Iš BUAB „Šarinos būstas“ skundo ir pridėtų dokumentų turinio matyti, jog BUAB „Šarinos būstas“ nutarimas išsiųstas kitą dieną 2012 m. liepos 11 d. po nutarimo priėmimo dienos (42 b. l.), todėl nutarimo apskundimo terminas pasibaigė 2012 m. liepos 30 d. įskaitytinai. BUAB „Šarinos būstas“ nesilaikydamas ATPK 293 straipsnio numatyto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo termino, skundą pateikė nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusiam organui 2012 m. rugpjūčio 27 d. (2-3 b. l.), t. y. pasibaigus nutarimo apskundimo terminui.

Be to, terminą praleido beveik mėnesiu, todėl skundą atsisakytina priimti.

Taip pat pažymėtina, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje neatitinka jam keliamo turinio ir formos reikalavimo, kadangi skunde nenurodyti: skundžiamojo nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai (ATPK 294 straipsnis).

Be to, BUAB „Šarinos būstas“ pateikė tik teismui skirtą skundo egzempliorių, kai tuo tarpu iš skundo turinio matyti, jog byloje yra ir kitų proceso dalyvių (protokolą surašiusi institucija, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo) (ATPK 292 straipsnio 2 dalis).

Vadovaudamasis ATPK 296 straipsniu, teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

BUAB „Šarinos būstas“ atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių rajono apylinkės teismą.

Teisėjas Marius Steponaitis