Vilniaus regiono apylinkės teismo nutartis

2023-08-16 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-323-1199/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-08-16
Bylos Nr.
II-323-1199/2023
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Liudmila Larionova
Kategorijos
Bylos Nr. II-323-1199/2023
Teisminio proceso Nr. 4-52-3-00127-2023-1Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.2; 21.8.6 (S)
VILNIAUS REGIONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. rugpjūčio 16 d.Vilnius

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja Liudmila Larionova susipažino su L. L. (L. L.) skundu dėl Lietuvos transporto saugos administracijos 2023 m. kovo 9 d. nutarimo Nr. VKTI-ANR_N-796-2023.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – ir Institucija) 2023 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. VKTI-ANR_N-796-2023 L. L. (toliau – ir pareiškėjas) nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 463 straipsnio 1 dalį administracine nuobauda – 850 Eur bauda.

Šalies argumentai

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose gautas pareiškėjo L. L. skundas, kuriuo jis skundžia pirmiau nurodytą nutarimą. Skunde nurodė, kad pirminis protokolas su paskirta 350 Eur bauda ir 850 Eur bauda jo vardu buvo išsiųsti elektroniniu paštu, kuris nėra naudojamas asmeniškai. Įmonė UAB „(duomenys neskelbtini)“ negaudavo jokių laiškų, todėl prašo sumažinti paskirtą 850 Eur baudą iki 350 Eur, taip pat antstolio išduotą vykdomąjį dokumentą.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti

ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucija rašytinio proceso tvarka L. L. priėmė 2023 m. kovo 9 d. nutarimą administracinio nusižengimo byloje (ROIK: 23195083250), kuriuo jis pagal ANK 463 straipsnio 1 dalį buvo nubaustas administracine nuobauda – 850 Eur bauda. Skundžiamas nutarimas L. L. buvo išsiųstas 2023 m. kovo 10 d. L. L. deklaruotu gyvenamosios vietos adresu – (duomenys neskelbtini), ir elektroninio pašto adresu – (duomenys neskelbtini). Šias aplinkybes patvirtina teismui pateikta Lietuvos transporto saugos administracijos Administracinių nusižengimų teisenos skyriaus administracinio nusižengimo bylos medžiaga. Taigi paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2023 m. kovo 30 d.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose pareiškėjo skundas buvo gautas 2023 m. rugpjūčio 9 d., nutarimą priėmusiai institucijai skundas buvo pateiktas 2023 m. rugpjūčio 3 d. Pažymėtina, kad, praleidęs įstatyme nustatytą skundo padavimo terminą, pareiškėjas neprašo teismo jo atnaujinti ir nenurodo išsamesnių pavėluoto skundo pateikimo priežasčių, apsiribodamas teiginiu, kad jam surašyto administracinio nusižengimo protokolo ir priimto nutarimo nebuvo gavęs.

Kartu teismas atkreipia dėmesį į tai, kad, remiantis teismui pateiktais pirmiau aptartais duomenimis, tiek 2023 m. sausio 18 d. pranešimas dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo ir administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, tiek skundžiamas nutarimas buvo išsiųsti L. L. jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu – (duomenys neskelbtini), ir oficialiuose registruose nurodytu L. L. elektroninio pašto adresu – (duomenys neskelbtini). Pažymėtina, kad skunde L. L. taip pat nurodo gyvenantis adresu (duomenys neskelbtini).

Įvertinus aptartas aplinkybes, L. L. skundą dėl Lietuvos transporto saugos administracijos 2023 m. kovo 9 d. nutarimo Nr. VKTI-ANR_N-796-2023, atsisakytina priimti.

Pareiškėjui išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, tačiau pažymėtina, kad, praleidęs įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti, pareiškėjas privalo pateikti prašymą atnaujinti praleistą terminą. Toks prašymas privalo būti argumentuotas, prie prašymo turi būti pridėti įrodymai, pagrindžiantys jame išdėstytas aplinkybes.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsnio 2 dalimi, 624 straipsniu, 625 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti pareiškėjo L. L. (L. L.) skundą dėl jam priimto Lietuvos transporto saugos administracijos 2023 m. kovo 9 d. nutarimo Nr. VKTI-ANR_N-796-2023.

Dėl šios nutarties gali būti paduotas atskirasis skundas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Teisėja Liudmila Larionova