- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-02-19
- Bylos Nr.
- II-323-1133/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-00204-2025-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė
- Pažeidėjas
- S. G.
- Kategorijos
Įžanginė dalis
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracinėn atsakomybėn patraukto asmens S. G., a. k. (duomenys neskelbtini), gim. (duomenys neskelbtini), gyvenančio (duomenys neskelbtini), naudojančiam e. p. (duomenys neskelbtini), skundo dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024-06-27 nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-10278-2024 priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024-06-27 nutarimu Nr. SAVAD-13-ANR_N-10278-2024 administracinio nusižengimo byloje S. G. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 431 straipsnio 2 dalį, konstatavus, kad 2024-03-29 17 val. (duomenys neskelbtini), jis būdamas mažosios bendrijos „A.“ (į. k. (duomenys neskelbtini)) vadovu, neatliko transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų, numatytų Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme (toliau – SEAKĮ), t. y. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos grupei 2024-03-21 raštu Nr. A51-42174/24(1.1.50E-VŠT) pareikalavus teisės pažeidimo išaiškinimo tikslu, per penkias darbo dienas nepateikė asmens duomenų, kuris 2024-03-19 16.16 val. (duomenys neskelbtini), naudojosi įmonei priklausančia (valdoma) transporto priemone „VW Golf“ (v. n. (duomenys neskelbtini) t. y. nepateikė vardo, pavardės, asmens kodo arba gimimo datos, gyvenamosios vietos, dokumento, suteikiančio teisę vairuoti transporto priemones, išdavimo datos, numerio ir dokumentą išdavusios institucijos ir taip pažeidė SEAKĮ 20 straipsnio 4 dalį. Jam paskirta 500 Eur bauda.
Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos grupės persiųstas S. G. 2025-02-10 (institucijoje užregistruotas 2025-02-12) skundas dėl 2024-06-27 nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-10278-2024, kuriame pareiškėjas prašo panaikinti jam skirtą administracinę nuobaudą – baudą, duomenų nepateikė dėl žmogiško faktoriaus, nematė baudos ir tikrai nenorėjo nieko slėpti. Taip pat prašo leisti duomenis pateikti pakartotinai. kadangi pažeidimo padarymo dieną transporto priemonę vairavo kitas asmuo.
Skundą atsisakytina priimti.
ANK 623 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
ANK 573 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad šaukimus ir kitus procesinius dokumentus administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija siunčia per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo naudojant pašto tinklą informacinę sistemą (toliau – E. pristatymo sistema), elektroniniu paštu, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis arba registruotąja pašto siunta. Registruotoji pašto siunta siunčiama į asmens oficialiai deklaruotą gyvenamąją vietą arba kitą žinomą asmens gyvenamąją vietą, arba jo darbovietę, arba mokymo įstaigą, arba Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba), <...>. Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai visais atvejais įteikiami asmeniškai, o kai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančio asmens įteikimo metu nėra, – kuriam nors iš kartu su juo gyvenančių pilnamečių šeimos narių, <...> Šie asmenys privalo kuo greičiau perduoti šaukimą ar kitą procesinį dokumentą adresatui. Procesinio dokumento, kuris siunčiamas registruotąja pašto siunta, įteikimo diena laikoma jo įteikimo adresatui, kuriam nors iš kartu su juo gyvenančių pilnamečių šeimos narių ar <...> diena. Atsisakymas priimti procesinį dokumentą, siunčiamą registruotąja pašto siunta, arba pasirašyti dėl jo gavimo prilygsta procesinio dokumento įteikimui <...>.
Vadovaujantis ANK 573 straipsnio 4 dalimi, dokumentai, siunčiami per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena.
Iš administracinio nusižengimo byloje esančių duomenų nustatyta, kad administracinio nusižengimo protokolas priimtas 2024-04-22 ir pareiškėjui išsiųstas tą pačią dieną elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini) (b. l. 13). Skundžiamas institucijos 2024-06-27 nutarimas pareiškėjui išsiųstas tą pačią priėmimo dieną elektroniniu paštu, kuriuo buvo išsiųstas ir administracinio nusižengimo protokolas (b. l. 8). Pažymėtina, kad S. G. savo skundą pateikė kitu e. p. –– (duomenys neskelbtini), kurį nurodė ir savo skunde (b. l. 2). Tačiau iš administracinio nusižengimo byloje esančių išrašų (b. l. 19-21) matyti, kad institucija pareiškėjo e. p. (duomenys neskelbtini) gavo iš valstybės informacinių sistemų (registrų), kuriuose nurodyta, kad S. G. veikia MB „A.“ vardu kaip vadovas, o jo e. p. yra (duomenys neskelbtini) (b. l. 19). Pareiškėjas skunde taip pat nenurodė, kad e. p., kuriuo jam buvo išsiųsti protokolas ir skundžiamas nutarimas, yra klaidingas ar neveikiantis.
Iš pirmiau aptartų aplinkybių akivaizdžiai matyti, kad skundžiamas nutarimas S. G. buvo išsiųstas ir įteiktas tinkamai. Jam šis nutarimas išsiųstas 2024-06-27 jo naudojamu e. p. adresu, taigi, dvidešimties dienų skundo padavimo terminas skaičiuotinas nuo 2024-07-01 (ANK 573 straipsnio 4 dalis), paskutinė nutarimo apskundimo diena 2024-07-22, o pareiškėjas skundą pateikė 2025-02-12, t. y. daugiau nei šešis mėnesius praleidęs ANK 623 straipsnyje nustatytą nutarimo apskundimo terminą.
S. G. savo skunde neprašo atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, neįvardina jokių šio termino praleidimo priežasčių. Atsižvelgiant į tai, kad skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti — skundą atsisakytina priimti.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
atsisakyti priimti S. G. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024-06-27 nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-10278-2024 administracinio nusižengimo byloje (ROIK 24238593867).
Nutartis gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.