- Teismas
- Kauno apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2014-01-17
- Bylos Nr.
- ATP-167-383/2014
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Valdas Vitunskas
- Kategorijos
- 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apygardos teismo teisėjas Valdas Vitunskas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato (toliau – Institucija) atskirąjį skundą dėl Jurbarko rajono apylinkės teismo 2014 m. sausio 2 d. nutarimo T. B. administracinio teisės pažeidimo byloje, ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Jurbarko rajono apylinkės teismas 2013 m. gruodžio 2 d. nutarimu nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną T. B. atžvilgiu, nesant Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - LR ATPK) 126 str. 1 d. numatyto administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties.
Šį nutarimą Institucija apskundė Kauno apygardos teismui. Jurbarko rajono apylinkės teismas 2014-01-02 nutarimu Institucijos skundą atsisakė priimti, motyvuojant tuo, kad paduotas skundas neatitinka įstatymo reikalavimų ir paduotas praleidus įstatymų nustatytą terminą ir tvarką.
Šalies argumentai
Atskiruoju skundu Institucija prašo Kauno apygardos teimą panaikinti skundžiamą nutarimą ir išspręsti klausimą iš esmės. Skunde nurodo, jog T. B. atžvilgiu priimto nutarimo apskundimo terminas prasidėjo 2013-12-03 t.y. kitą dieną po jo priėmimo. Skaičiuojant 20 dienų apskundimo terminą nuo 2013-12-03, šio termino paskutinė diena buvo 2013-12-22, o ši diena buvo sekmadienis, todėl vadovaujantis įstatymu numatančiu terminų skaičiavimo tvarką, tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra nedarbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena. Institucija nurodė, kad 2013-12-23 apeliacinį skundą išsiuntė registruotu laišku, todėl terminas praleistas nebuvo.
Motyvuojamoji dalis
Institucijos atskirasis skundas tenkinamas.
LR ATPK 302⁴ str. reglamentuoja apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminus ir tvarką, Jame nurodyta, kad apeliacinis skundas dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos. Apeliacinis skundas paprastai paduodamas apygardos teismui per nutarimą (nutartį) priėmusį apylinkės teismą. Jeigu apeliacinis skundas paduodamas tiesiogiai apygardos teismui, šio straipsnio antrojoje dalyje nustatyti skundo padavimo terminai skaičiuojami nuo skundo padavimo apygardos teismui dienos.
Kadangi LR ATPK nėra reglamentuota procesinių terminų skaičiavimo tvarka, todėl pagal LR ATPK 249 str. 2 d. procesinių terminų skaičiavimo tvarka administracinių teisės pažeidimų bylose nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. (duomenys neskelbtini) str. yra įtvirtinta terminų skaičiavimo tvarka, minėtame straipsnyje nurodoma, jog skaičiuojant terminus neįskaitoma diena, kurią prasideda terminas, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą. Šio straipsnio 4 d. numatyta, kad jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo.
Iš pateiktos medžiagos matyti, kad Jurbarko rajono apylinkės teismas 2013 m. gruodžio 2 d. nutarimu nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną T. B. atžvilgiu nesant LR ATPK 126 str. 1 d. numatyto administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties, taigi, įstatymo įtvirtintas terminas skundui paduoti pasibaigė 2013-12-22, ši diena buvo ne darbo diena (sekmadienis). Institucija2013-12-20 surašė apeliacinį skundą ir 2013-12-23 išsiuntė Kauno apygardos teismui. Skundas gautas ir užregistruotas Kauno apygardos teisme 2013-12-27. Prie apeliacinio skundo pridėtas vokas su Lietuvos pašto anspaudais patvirtina, kad siunta, adresuota Kauno apygardos teismui, iš Jurbarko pašto išsiųsta 2013-12-23.
Atsižvelgiant į aukščiau aptartą reglamentavimą ir byloje esančius įrodymus, darytina išvada, jog paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2013-12-22, t.y. nedarbo diena, todėl termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena. Skundą Kauno apygardos teismui, Institucija išsiuntė 2013-12-23, tai reiškia, jog toks skundas paduotas nepraleidus LR ATPK 302⁴ str. nustatyto termino. Todėl apylinkės teismas nepagrįstai atsisakė priimti Institucijos skundą. Taip pat pažymėtina, kad institucijos apeliacinis skundas atitinka skundui keliamus reikalavimus.
Atsižvelgiant į išdėstytą bei vadovaujantis ATPK 302⁶ str. 1 d. nuostatomis, reglamentuojančiomis, jog apeliacinio skundo dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas, Jurbarko rajono apylinkės teismo 2014 m. sausio 2 d. nutarimas naikinamas ir skundo priėmimo klausimas perduotinas apylinkės teismui nagrinėti (spręsti) iš naujo.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 4 punktu, teisėjas
nutaria:
panaikinti Jurbarko rajono apylinkės teismo 2014 m. sausio 2 d. nutarimą ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato apeliacinio skundo priėmimo klausimą perduoti apylinkės teismui spręsti iš naujo.
Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.