- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2022-10-26
- Bylos Nr.
- II-871-716/2022
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-01185-2022-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Mindaugas Striaukas (pirm.)
- Institucija
- Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius
administracinio nusižengimo byloje dėl gauto D. P., asmens kodas (duomenys neskelbtini), gimusio (duomenys neskelbtini), gyvenančio (duomenys neskelbtini), (adresas korespondencijai (duomenys neskelbtini)) skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2022 m. rugsėjo 12 d. nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-10806-2022 D. P. už teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau ir – ANK) 367 straipsnio 1 dalyje, skirta 50 eurų dydžio bauda.
2022 m. spalio 11 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas D. P. 2022 m. rugsėjo 29 d. skundas dėl minėto nutarimo administracinio nusižengimo byloje.
Žemesnės instancijos teismas
2022 m. spalio 12 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi pareiškėjas D. P. buvo įpareigotas pašalinti nurodytus skundo trūkumus suteikiant jam devynių kalendorinių dienų terminą nuo nutarties kopijos išsiuntimo dienos.
Skundas grąžinamas pareiškėjui.
Motyvuojamoji dalis
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalis numatyta, kad jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumų nepašalina, laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui. Tokia įstatymo nuostata pareiškėjui D. P. buvo išaiškinta 2022 m. spalio 12 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismo 2022 m. spalio 12 d. nutartis pareiškėjui buvo išsiųsta tą pačią dieną, t. y. 2022 m. spalio 12 d. jo nurodytu elektroniniu parašu (duomenys neskelbtini). D. P. sutiko, kad procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo byloje būtų siunčiami jo nurodytu elektroniniu paštu.
Skundo trūkumams pašalint teismo nustatytas devynių kalendorinių dienų terminas pasibaigė 2022 m. spalio 21 d. Nei iki nustatyto termino pabaigos, nei iki šiol Vilniaus miesto apylinkės teismui pareiškėjas tinkamo ir įstatymo nuostatas atitinkančio skundo be trūkumų nepateikė. Dėl šios priežasties paduotas pirminis skundas grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 ir 656 straipsniais,
nutaria:
grąžinti pareiškėjui D. P. skundą ir jį laikyti nepaduotu.
Nutartis per septynias kalendorines dienas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.