Šiaulių apygardos teismo nutartis

2014-02-13 · Baudžiamoji byla Nr. 1S-329-152/2014

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2014-02-13
Bylos Nr.
1S-329-152/2014
Teisminio proceso Nr.
1-86-1-00069-2010-4
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Pareiškėjas
M. B.
Baudž. byla Nr. 1S-329-152 /2014
Teisminio proceso Nr. 1-86-1-00069-2010-4Procesinio sprendimo kategorija: (S) 2.2.3.2.; 2.4.1.2.
ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2014-02-13Šiauliai

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Irena Ivanovienė, susipažinusi su pareiškėjo M. B. skundu bei medžiaga,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šiaulių apygardos teisme buvo gautas M. B. skundas, kuriuo jis prašo pakeisti 2014-01-27 Telšių rajono apylinkės teismo nutartį ir, vadovaujantis LR BK 64¹ str., vienu trečdaliu sumažinti jam paskirtą bausmę.

Motyvuojamoji dalis

Skundas nepriimtinas ir grąžintinas pareiškėjui.

2013-12-12 Telšių rajono apylinkės teismo nutartimi buvo atmestas M. B. prašymas, vadovaujantis LR BK 64¹ str., sumažinti jam nuosprendžiu paskirtą bausmę. Šią pirmosios instancijos teismo nutartį nuteistasis apskundė, tačiau jo skundas 2014-01-27 nutartimi buvo grąžintas dėl praleisto apskundimo termino. 2014-01-31 skundu, kuris teismui buvo pateiktas 2014-02-04, nuteistasis M. B. nesutinka su pirmosios instancijos teismo sprendimu atmesti jo prašymą pašvelninti bausmę, išdėstė savo poziciją pagrindžiančius motyvus, tačiau skunde nėra nuteistojo prašymo atnaujinti dėl svarbių priežasčių praleistą apskundimo terminą.

Vadovaujantis LR BPK 313 str. 7d., 440 str., skundai aukštesniesiems teismams dėl žemesniųjų teismų sprendimų paduodami per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos. Ši apskundimo tvarka buvo nurodyta ir skundžiamos nutarties rezoliucinėje dalyje. Iš pateiktos medžiagos matyti, kad M. B. 2013-12-12 nutartis buvo įteikta 2013-12-20, jos apskundimo terminas baigėsi 2013-12-27, o skundas teismui buvo pateiktas 2014-02-04, nenurodant jokių svarbių priežasčių ir nesant prašymo atnaujinti praleistą terminą.

Vadovaujantis teisės analogija bei LR BPK 313 str. 7 d., praleidus terminą paduotas skundas grąžintinas pareiškėjui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 313 str., Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė

nutaria:

nepriimti pareiškėjo M. B. skundo ir jį grąžinti pareiškėjui.

Baudžiamųjų bylų skyriauspirmininkė Irena Ivanovienė