- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-09-23
- Bylos Nr.
- II-627-1111/2025
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Pažeidėjas
- A. K.
Klaipėdos apylinkės teismo Plungės rūmų teisėjas Dainius Gecevičius, rašytinio proceso tvarka spręsdamas administracinėn atsakomybėn patraukto A. K. skundo dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2025-05-27 nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 0239-ANR_N-115476-2025 priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2-ojo skyriaus vyresnysis specialistas 2025-05-27 nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. 0239-ANR_N-115476-2025, ROIK 25269395288, paskyrė A. K. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 415 straipsnio 1 dalį administracinę nuobaudą – 90 Eur baudą dėl to, kad jis 2025-03-27 11.14 val., Plungės r. sav., krašto kelyje Plungė–Vėžaičiai, 16,630 km, nevykdė pareigos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu apdrausti viešajame eisme dalyvaujančias transporto priemones. Tuo pažeidė Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 25 straipsnio 2 dalies reikalavimus ir Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, patvirtintų 2007-05-17 įstatymo Nr. X-1137, 4 straipsnio 1 dalies reikalavimus.
Teisme gautas A. K. skundas dėl minėto ne teismo tvarka priimto nutarimo, kuriame prašymas (reikalavimas) nesuformuotas, nurodoma, kad negavo jokios informacijos apie nusižengimą ir, kad vėluoja sumokėti, antstoliai nuskaičiavo 261 Eur.
2025 m. rugsėjo 10 d. teismo nutartimi pareiškėjui A. K. nustatytas 7 (septynių) dienų, skaičiuojant nuo šios nutarties kopijos išsiuntimo dienos, terminas nutarties motyvuojamojoje dalyje nurodytiems skundo trūkumams pašalinti. Taip pat išaiškinta, kad nustatytu terminu trūkumų nepašalinus bus laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžintas pareiškėjui.
Minėtoje nutartyje teismas nurodė, kad nagrinėjamu atveju pareiškėjas A. K. nesuformulavo jokio prašymo (reikalavimo) teismui, t. y. nenurodė, kokį sprendimą teismas, išnagrinėjęs skundą administracinio nusižengimo byloje, turėtų priimti (panaikinti, pakeisti jo atžvilgiu priimtą nutarimą ar pan.), nenurodė skundžiamo nutarimo (jo dalies) esmės, nekonkrečiai nurodė nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindus ir motyvus. Tai yra skundo trūkumai, kuriuos pareiškėjas turi pašalinti.
Minėtoje nutartyje teismas taip pat nurodė, kad bylos duomenimis, skundžiamas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2025-05-27 nutarimas A. K. buvo išsiųstas taip pat 2025-05-27, todėl jo apskundimo terminas baigėsi 2025-06-16. Pareiškėjo skundas surašytas tik 2025-09-02, o skundžiamą nutarimą priėmusioje institucijoje gautas 2025-09-03. Dėl to pareiškėjas A. K. turi teismui nurodyti, kada jam tapo žinoma apie jo atžvilgiu priimtą skundžiamą 2025-05-27 nutarimą ir pateikti tai patvirtinančius rašytinius įrodymus, pvz. laiškai ar el. laiškai iš policijos, antstolių ar pan.
2025 m. rugsėjo 10 d. teismo nutarties nuorašas pareiškėjui A. K. įteiktas el. paštu 2025 m. rugsėjo 12.
Jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti (ANK 626 straipsnio 6 dalis).
Jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs šio kodekso 621 straipsnyje nurodytas asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui (ANK 626 straipsnio 7 dalis).
Pareiškėjas A. K. pagal 2025 m. rugsėjo 10 d. teismo nutartį nepašalino pateikto skundo trukumų, todėl laikoma, kad skundas nepaduotas ir grąžinamas pareiškėjui.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
pareiškėjo A. K. skundą dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2025-05-27 nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 0239-ANR_N-115476-2025 laikyti nepaduotu ir grąžinti A. K..
Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti atskiruoju skundu skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Plungės rūmus.