Kauno apylinkės teismo nutartis

2014-07-29 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-251-888/2014

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2014-07-29
Bylos Nr.
II-251-888/2014
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-05458-2014-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Laima Šeputienė
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-251-888/2014Teisminio proceso Nr. 4-69-3-05458-2014-1Procesinio sprendimo kategorija: 52.4. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2014 m. liepos 29 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama V. J. (toliau – Pareiškėja) skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme 2014 m. liepos 24 d. buvo gautas pareiškėjos V. J. skundas, kuriuo prašoma panaikinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencinio poskyrio Domeikavos policijos nuovados postinio S. N. 2014 m. birželio 30 d. nutarimą ir įpareigoti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato vadovybę atnaujinti administracinę teiseną.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Skundo dėl 2014 m. birželio 30 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencinio poskyrio Domeikavos policijos nuovados postinio S. N. nutarimo padavimo terminas suėjo 2014 m. liepos 21 d.

Iš pareiškėjos V. J. skundo matyti, kad pareiškėja skundą dėl 2014 m. birželio 30 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencinio poskyrio Domeikavos policijos nuovados postinio S. N. priimto nutarimo Kauno apylinkės teismui per nutarimą priėmusį organą padavė tik 2014 m. liepos 23 d. Taigi pareiškėja praleido įstatyme numatytą apskundimo terminą ir nepateikė prašymo atnaujinti praleistą apskundimo terminą kartu su įrodymais, patvirtinančiais, kad terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių.

Atsižvelgiant į galiojantį teisinį reglamentavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, skundą atsisakytina priimti (Administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p.).

Taip pat atkreiptinas pareiškėjos dėmesys į tai, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos, o ne nuo jo nuorašo gavimo dienos.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str., 302¹⁵, teismas

nutaria:

pareiškėjos V. J. skundą atsisakyti priimti.

Pareiškėjai išaiškinti, jog atsisakymas priimti skundą nekliudo, nepažeidžiant skundo padavimo termino, vėl kreiptis su skundu, jeigu trūkumai bus pašalinti.

Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą

Teisėja Laima Šeputienė