Kauno apygardos teismo sprendimas

2017-02-09 · Byla Nr. ATP-157-579/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apygardos teismas
Data
2017-02-09
Bylos Nr.
ATP-157-579/2017
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00272-2017-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Evaldas Gražys
Pareiškėjas
R. L.
Kategorijos
  • 3.26.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. ATP-157-579/2017Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00272-2017-3Procesinio sprendimo kategorija 3.26.2 (S)
Kauno apygardos teismasNutarTIsLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2017 m. vasario 9 d.Kaunas
Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Evaldas Gražys,

teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo R. L. atskirąjį skundą dėl Kauno apylinkės teismo 2017 m. sausio 12 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti R. L. skundą dėl Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius direktoriaus pavaduotojos Jurgitos Čepienės (toliaus – Institucijos) 2016 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr. 29T-4 R. L. administracinio teisės pažeidimo byloje.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Institucija 2016 m. gruodžio 16 d. nutarimu nubaudė pareiškėją už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 188⁶ straipsnio 1 dalyje numatytą pažeidimą.Pareiškėjas pateikė apeliacinį skundą, tačiau Kauno apylinkės teismas 2017 m. sausio 12 d. nutartimi atsisakė priimti pareiškėjo skundą. Teismas konstatavo, jog skundas paduotas praleidus ATPK 293 straipsnyje numatytą terminą, o pareiškėjas šio termino neprašo atnaujinti ir nenurodo jokių objektyvių termino praleidimo priežasčių.Atskirajame skunde R. L. prašo panaikinti Kauno apylinkės teismo 2017 m. sausio 12 d. nutartį ir grąžinti bylą nagrinėti apylinkės teisme. Teigia, jog terminas apeliaciniam skundui paduoti nebuvo praleistas, nes UAB (duomenys neskelbtini) kurjerių tarnybai skundas įteiktas paskutinę termino dieną, t. y. 2017 m. sausio 5 d., ir tai patvirtina siuntos važtaraštis (duomenys neskelbtini).

Motyvuojamoji dalis

Teismas konstatuoja:

R. L. atskirasis skundas tenkinamas.ATPK 293 straipsnis numato, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucijos nutarimas priimtas 2016 m. gruodžio 16 d., todėl vadovaujantis ATPK 293 straipsnio nuostata, skundo padavimo terminas baigėsi 2017 m. sausio 5 d. Analogišką išvadą padarė ir apylinkės teismas, nurodydamas, kad paskutinė diena skundui paduoti buvo 2017 m. sausio 5 d. Teismas teisingai nustatė termino skundui paduoti pabaigos laiką, tačiau nepagrįstai sprendė, kad pareiškėjas praleido šį terminą. Išvadą, kad pareiškėjas praleido terminą skundui paduoti, teismas padarė vadovaudamasis tik skundo registracijos Institucijoje žyma (2017 m. sausio 9 d.), nesiaiškinus aplinkybės, ar skundas paduotas tiesiogiai, ar jis gautas paštu, jei gautas paštu ar per kurjerių tarnybą, kada jis buvo išsiųstas. Apylinkės teismui kartu su apeliaciniu skundu tokie duomenys nebuvo pateikti, prie apeliacinio skundo buvo pridėta tik voko, kuriuo siųstas Institucijos nutarimas pareiškėjui, kopija. Tačiau iš apeliacinės instancijos teismui pateiktų duomenų – siuntos važtaraščio (duomenys neskelbtini) (b. l. 17) matyti, kad skundas, adresuotas Institucijai, kurjerių tarnybai įteiktas išsiųsti 2017 m. sausio 5 d., tai yra paskutinę termino dieną. Apygardos teismas neturi pagrindo abejoti šių duomenų tikrumu, nes matyti, kad ir atskirasis skundas siųstas analogišku būdu per tą pačią kurjerių tarnybą (b. l. 20). Vadovaujantis procesinių terminų skaičiavimo taisyklėmis, laikoma, kad procesinis veiksmas atliktas laiku, nepažeidus termino, jeigu jis atliktas iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos. Kaip matyti iš aptartų duomenų, skundas dėl Institucijos 2016 m. gruodžio 16 d. nutarimo įteiktas kurjerių tarnybai paskutinę termino dieną, tai yra nepažeidus termino, todėl tai negali būti priežastis atsisakyti priimti apeliacinį skundą. Atsižvelgdamas į aptartas aplinkybes, apygardos teismas konstatuoja, jog apylinkės teismas netinkamai išsprendė skundo priėmimo klausimą, neišsiaiškino visų reikšmingų šiam klausimui išspręsti aplinkybių, todėl priėmė nepagrįstą ir neteisėtą nutartį, kuri turi būti panaikinta, o apeliacinio skundo priėmimo klausimas perduotas apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 4 punktu,

nutaria:

panaikinti Kauno apylinkės teismo 2017 m. sausio 12 d. nutartį ir perduoti apeliacinio skundo priėmimo klausimą R. L. administracinio teisės pažeidimo byloje apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną ir yra neskundžiama.

Teisėjas Evaldas Gražys