Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nutartis

2022-12-12 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-860-408/2022

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2022-12-12
Bylos Nr.
II-860-408/2022
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-01209-2022-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Virginijus Kalkauskas (pirm.)
Institucija
Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimo bylų nagrinėjimo skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-860-408/2022Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01209-2022-0Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2022 m. gruodžio 12 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas G. R. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme gautas G. R. skundas dėl ne teismo tvarka priimto Kauno AVPK ANBNS vyresniojo tyrėjo G. T. 2022 m. rugpjūčio 8 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK:22169270638.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Institucijos nutarimas buvo priimtas 2022 m. rugpjūčio 5 d. Šiame nutarime pareiškėjui G. R., išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621–623 straipsniuose, kad skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2022 m. rugpjūčio 5 d. nutarimas pareiškėjui išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini) tą pačią dieną. Teismas konstatuoja, kad G. R. nutarimą gavo laiku.

Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2022 m. rugpjūčio 6 d. ir dvidešimties dienų terminas suėjo 2022 m. rugpjūčio 25 d.

Pareiškėjo skundas gautas Institucijoje 2022 m. lapkričio 30 d., praleidus apskundimo terminą.

Atnaujinti termino skundui paduoti pareiškėjas neprašo.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, kad pareiškėjo skundas dėl ne teismo tvarka priimto Institucijos 2022 m. rugpjūčio 5 d. nutarimo byloje ROIK: 22169270638 yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą ir nėra pagrindo jo atnaujinti, todėl jį atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti G. R. skundą dėl Institucijos 2022 m. rugpjūčio 5 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK:22169270638 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėjas Virginijus Kalkauskas