Klaipėdos apygardos teismo nutartis

2007-12-04 · Baudžiamoji byla Nr. 1S-121-361/2007

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Klaipėdos apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2007-12-04
Bylos Nr.
1S-121-361/2007
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjas
Dalius Jocys
Kategorijos

Įžanginė dalis

Baudžiamoji byla Nr.: 1S-121-361/2007Procesinio sprendimo kategorija: 2.11.; 2.1.10.(S)
KLAIPĖDOS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2007 m. gruodžio 4 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys, sekretoriaujant Jolantai Kližentytei,

dalyvaujant prokurorui Audriui Pėstininkui,

išnagrinėjo K. V. skundą dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2007-11-16 nutarties, kuria atsisakyta priimti K. V. skundą ir jis gražintas skundą padavusiam asmeniui,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Klaipėdos rajono apylinkės teismas 2007 m. lapkričio 16 d. nutartimi atsisakė priimti K. V. skundą dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2007 m. lapkričio 5 d. nutarties, kuria paliktas galioti Klaipėdos rajono apylinkės prokuratūros prokurorės V. Lūžienės 2007 m. spalio 9 d. nutarimas, ir gražino jį padavusiam asmeniui.

Teismo nutartyje nurodoma, kad Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2007 m. lapkričio 5 d. nutartis įsiteisėjo 2007 m. lapkričio 14 d., pareiškėjas praleido nutarties apskundimo terminą ir neprašo jo atnaujinti.

Pareiškėjas skunde nurodo, kad ginčijama nutartimi teismas atsisakė priimti jo skundą dėl teismo 2007 m. lapkričio 5 d. nutarties toje pačioje byloje motyvuodamas, kad praleistas skundo padavimo terminas, kuris suėjo 2007 m. lapkričio 14 d., nes skundas teisme gautas 2007 m. lapkričio 15 d. Tokia teismo išvada nepagrįsta, kadangi skundą paštui įteikė dar nesuėjus jo padavimo terminui, t.y. 2007 m. lapkričio 12 d., kas matyti iš registruoto laiško kvito. Toliau pažymi, kad jam nežinoma, kodėl byloje nėra pašto voko, kuriuo skundas buvo atsiųstas. Mano, kad ta aplinkybė, jog byloje neišsaugotas vokas, kuriuo skundas teismui buvo išsiųstas ir suklaidino teismą dėl skundo padavimo termino.

Pareiškėjas skundu prašo panaikinti Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2007-11-16 nutartį ir priimti naują sprendimą, kuriuo jo skundas būtų priimtas.

Skundas tenkintinas.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 101 str. 1 d. nurodyta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui.

Teismui pateiktoje bylos medžiagoje esanti Lietuvos pašto korespondencijos siuntos Nr.BKRN407923822LT kvito Nr. 73687/46 kopija patvirtina pareiškėjo teiginius, kad skundą pašto tarnybai įteikė dar nesuėjus jo padavimo terminui, t.y 2007 m. lapkričio 12 d. (b.l. 17).

Skundas dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2007 m. lapkričio 5 d. nutarties, kuri įsiteisėjo 2007 m. lapkričio 14 d., per Lietuvos paštą išsiųtas 2007 m. lapkričio 12 d., todėl terminas skundui paduoti nebuvo praleistas ir Klaipėdos rajono apylinkės teismas turėjo pareiškėjo K. V. skundą priimti.

BPK 440 str. 2 d. yra numatyta, kad skundą gavęs teismas per tris dienas jį kartu su nutarties nuorašu ir kita medžiaga perduoda aukštesniajam teismui. Apygardos teismas neturi ikiteisminio tyrimo medžiagos, todėl apylinkės teismas turi ją pridėti prie skundo dėl prokurorės nutarties ir išsiųsti apygardos teismui. Tada bus galimas skundo nagrinėjimas dėl 2007 11 05 Klaipėdos r. apylinkės teismo nutarties.

Remiantis išdėstytu ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos 442 str. 1 d. 2 p.,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

panaikinti Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2007 m. lapkričio 16 d. nutartį ir K. V. skundą dėl Klaipėdos r. apylinkės teismo 2007 m. lapkričio.5 d. nutarties laikyti priimtu.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Dalius Jocys