Alytaus apylinkės teismo nutartis

2013-10-03 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-962-878/2013

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Alytaus apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-10-03
Bylos Nr.
II-962-878/2013
Teisminio proceso Nr.
4-34-3-00751-2013-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Inga Liubinienė
Kategorijos
  • 63.3.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. II-962-878/2013Teisminio proceso Nr. 4-34-3-00751-2013-3Procesinio sprendimo kategorija 63.3.3. (S)
PRIENŲ RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2013 m. spalio 3 d.Prienai

Prienų rajono apylinkės teismo teisėja Inga Liubinienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama klausimą dėl O. R. skundo dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Prienų rajono apylinkės teisme 2013 m. spalio 2 d. gautas O. R. skundas dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato 2013 m. rugsėjo 11 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 292 straipsnio 2 dalis nustato, kad skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną), o 293 straipsnio 1 dalis nustato, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Kaip galima suprasti iš pareiškėjos O. R. skunde nurodytų aplinkybių, ji skundžia Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato 2013 m. rugsėjo 11 d. nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje 79N-2933010-13. Iš pateiktos nutarimo kopijos matyti, jog nutarimo kopiją pareiškėja gavo 2013 m. rugsėjo 11 d., taigi, terminas nutarimą apskųsti pasibaigė 2013 m. spalio 1 d. Pareiškėja skundą pateikė praleidusi įstatymo nustatytą apskundimo terminą, be to, skundas paduotas ne ATPK 292 straipsnyje nustatyta tvarka. Nutarimų, priimtų ATPK 216 straipsnio 1, 2 ir 5 punktuose nurodytų organų (pareigūnų), apskundimo pirmosios instancijos teismui tvarka yra suderinta su ATPK 295 straipsnyje numatyta galimybe skundžiamą nutarimą priėmusiam organui (pareigūnui) visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, panaikinti skundžiamą nutarimą ir priimti naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio teisės pažeidimo byloje. Be to, ATPK 292 straipsnio 2 dalis nustato ir skundo perdavimo teismui tvarką – skundą nutarimą priėmęs organas (pareigūnas) atitinkamam apylinkės teismui pasiunčia kartu su administracinio teisės pažeidimo byla.

O. R. skundą Prienų rajono apylinkės teismui pateikė, nesilaikydama ATPK 292 straipsnio 2 dalyje nustatytos jo padavimo tvarkos, neišnaudojusi įstatymų nustatyta galimybės skundą išnagrinėti ikiteismine tvarka, skundas pateiktas, praleidus įstatymo nustatytą nutarimo apskundimo terminą, todėl atsisakytina skundą priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 286, 287, 296, 302¹⁵ straipsniais,

nutaria:

atsisakyti priimti O. R. skundą.

Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Prienų rajono apylinkės teismą.

Teisėja Inga Liubinienė