- Teismas
- Telšių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-06-17
- Bylos Nr.
- II-63-853/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-29-3-00035-2024-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Andželika Butkuvienė
- Pažeidėjas
- V. A.
Įžanginė dalis
rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo – administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. A. skundą administracinio nusižengimo byloje ROIK 24235565470
Aprašomoji dalis
nustatė:
Telšių apylinkės teismo Mažeikų rūmuose 2024 m. gegužės 31 d. gautas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato persiųstas V. A. skundas dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimo.
2024 m. birželio 3 d. nutartimi pareiškėjui nustatytas 10 (dešimties) dienų terminas skundo trūkumams pašalinti – pateikti skundą, atitinkantį jame įstatymo keliamus reikalavimus (ANK 624 straipsnio 2 dalis).
Skundą atsisakytina priimti.
Administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnyje numatyta, kad jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti. Ši nutartis išsiunčiama skundą padavusiam asmeniui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jos priėmimo dienos. Jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
Nagrinėjamu atveju nutartis, kuria nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti, pareiškėjui įteikta 2024 m. birželio 3 d. Teismui buvo pateikta tik 2024 m. birželio 10 d. pažyma apie (duomenys neskelbtini) direktoriaus V. A. komandiruotę nuo 2024 m. kovo 20 d. iki balandžio 2 d.
Taigi terminas trūkumams ištaisyti baigėsi 2024 m. birželio 13 d. Tačiau nei iki šios dienos, nei šios nutarties rengimo dieną byloje negautas pareiškėjo prašymas dėl skundo trūkumų pašalinimo ar prašymas pratęsti terminą.
Esant nurodytoms aplinkybėms, pareiškėjo skundą administracinio nusižengimo byloje ROIK: 24235565470 grąžinti jį padavusiam asmeniui (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalis).
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
pareiškėjo V. A. skundą administracinio nusižengimo byloje ROIK: 24235565470 laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.