- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-06-12
- Bylos Nr.
- ATP-565-211/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-04577-2015-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laureta Ulbienė
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Laureta Ulbienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi D. B. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. balandžio 9 d. nutarties administracinio teisės pažeidimo byloje panaikinimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
D. B. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus AVPK) 2015 m. kovo 4 d. nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 10N-26764482-15 pripažinta kalta padarius administracinės teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 127 str. 2 d., ir jai paskirta 43 Eur bauda. Šį nutarimą D. B. apskundė Vilniaus miesto apylinkės teismui.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas 2015 m. balandžio 9 d. nutartimi D. B. skundą atsisakė priimti ir grąžino jį padavusiam asmeniui. Teismas nurodė, kad D. B. skundas paduotas 2015 m. kovo 26 d., t.y. pasibaigus skundo padavimo terminui ir neprašoma jo atnaujinti, priežastys, dėl kurių praleistas terminas skundui paduoti, nenurodomos, todėl D. B. skundas grąžintinas pareiškėjai.
Šalies argumentai
D. B. atskiruoju skundu prašo panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. balandžio 9 d. nutartį ir klausimą spręsti iš esmės - 2015 m. kovo 24 d. skundą priimti.
Pareiškėja nurodo, kad ATPK nedetalizuoja skundų padavimo termino skaičiavimo, todėl turi būti vadovaujamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) normomis. Vadovaujantis BK 101 str. 1 d. įtvirtinta nuostata, terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui. Nutarimas priimtas 2015 m. kovo 4 d., vadinasi paskutinė termino skundui paduoti diena yra 2015 m. kovo 24 d. Nurodo, kad skundas, registruotąja pašto siunta išsiųstas 2015 m. kovo 24 d., t.y. nepraleidus skundo padavimo termino. Tai, kad skundas Vilniaus AVPK gautas 2015 m. kovo 26 d., nereiškia, jog buvo praleistas terminas.
Motyvuojamoji dalis
Atskirasis skundas tenkintinas.
ATPK 293 str. nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Skundžiamas Vilniaus AVPK nutarimas priimtas 2015 m. kovo 4 d., taigi paskutinė diena skundui dėl nutarimo paduoti buvo 2015 m. kovo 24 d. D. B. nurodo, kad skundas dėl minėto nutarimo buvo išsiųstas paštu būtent 2015 m. kovo 24 d. Prie atskirojo skundo pridėtas AB „Lietuvos paštas“ kvitas, iš kurio matyti, kad Vilniaus AVPK Kelių policijos valdybai korespondencija išsiųsta 2015 m. kovo 24 d. 16 val. 41 min. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, D. B. skundas dėl Vilniaus AVPK 2015 m. kovo 4 d. nutarimo turi būti priimtas.
Rezoliucinė dalis
nutarė:
Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. balandžio 9 d. nutartį panaikinti. D. B. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2015 m. kovo 4 d. nutarimo priimti nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teisme.
Nutartis neskundžiama.