- Teismas
- Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Sprendimas
- Data
- 2021-10-05
- Bylos Nr.
- eI3-5539-505/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 3-62-3-00794-2021-9
- Bylos rūšis
- administracinė byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Skundas (prašymas) atmestas
- Teisėjai
- Daina Kukalienė (pirm.), Ramūnas Šarka, Janina Vitunskienė
- Pareiškėjas
- uždarosios akcinės bendrovės (duomenys neskelbtini), UAB "Skarba"
- Atsakovas
- valstybės įmonei Registrų centrui, VĮ Registrų centras
Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Dainos Kukalienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Ramūno Šarkos ir Janinos Vitunskienės,
teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės (duomenys neskelbtini) skundą atsakovui valstybės įmonei Registrų centrui dėl sprendimo panaikinimo.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė:
Šalies argumentai
Pareiškėja uždaroji akcinė bendrovė (duomenys neskelbtini) su skundu kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti valstybės įmonės Registrų centro 2021 m. kovo 31 d. sprendimą įregistruoti teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“.
Pareiškėja skunde nurodė, kad 2020 m. gruodžio 19 d. valstybės įmonė Registrų centras atsiuntė pranešimą dėl numatomo inicijuoti juridinio asmens likvidavimo. Pažymėjo, jog po minėto dokumento gavimo iškart buvo kreiptasi į atsakovą su prašymu pratęsti nustatytą 3 mėnesių terminą iki 2021 m. lapkričio 1 d., taip pat 2021 m. kovo 18 d. buvo sudaryta buhalterinės apskaitos atstatymo sutartis dėl buhalterinės apskaitos atkūrimo nuo 2016 m. sausio 1 d., kadangi anksčiau apskaitą tvarkiusi įmonė negrąžina įmonės dokumentų už laikotarpį nuo 2016 iki 2018 metų ir netvarko buhalterinės apskaitos nuo 2019 metų pradžios.
Paaiškino, kad atsakovas 2021 m. kovo 18 d. elektroniniu laišku pateikė atsakymą, jog terminas gali būti pratęstas vienam mėnesiui, todėl buvo padaryta išvada, kad 2020 m. gruodžio 19 d. pranešimu nustatytas 3 mėnesių terminas, kuris turėjo pasibaigti 2021 m. kovo 19 d., yra pratęsiamas vienam mėnesiui, t. y. iki 2021 m. balandžio 19 d., tačiau atsakovas dar 2021 m. kovo 31 d. priėmė ginčijamą sprendimą inicijuoti priverstinį juridinio asmens likvidavimą. Teigė, jog 2021 m. kovo 17 d. atsakovui buvo išsiųstas prašymas pratęsti terminą iki 2021 m. lapkričio 1 d. tam, kad buhalterinė apskaita būtų atkurta ir atsakovui pateikti finansinės atskaitomybės dokumentai. Pareiškėjos įsitikinimu, atsakovas žinojo faktą, kad įmonė vykdo veiklą, be to, atkūrus įmonės buhalterinę apskaitą, bus parengti ir pateikti atsakovui visi finansinės atskaitomybės dokumentai už laikotarpį nuo 2016 iki 2020 metų. Pažymėjo, jog pareiškėja turi nekilnojamojo turto (žemės sklypų), kuris neatkūrus pareiškėjos teisinio statuso „teisinis statusas neįregistruotas“ taptų bešeimininkiu ir pareiškėjos akcininkų interesai bei teisės gauti valdomo juridinio asmens turto dalį, taip pat ir pareiškėjos kreditorių interesai būtų neproporcingai pažeisti. Prašė skundą patenkinti.
Atsakovas valstybės įmonė Registrų centras su pareiškėjos skundu nesutiko ir prašė jį atmesti.
Atsiliepimas
Atsiliepime į skundą nurodė, kad pareiškėja, kurios teisinė forma – uždaroji akcinė bendrovė, įregistruota 2004 m. rugsėjo 3 d., paskutinį kartą finansinės atskaitomybės dokumentų rinkinį pateikė 2014 m. birželio 11 d. Pažymėjo, kad elektroniniame informaciniame leidinyje pranešimas apie numatomą inicijuoti likvidavimą buvo paskelbtas 2020 m. gruodžio 16 d., o 2020 m. gruodžio 19 d. buvo pranešta pareiškėjai apie numatomą inicijuoti uždarosios akcinės bendrovės „(duomenys neskelbtini)“ likvidavimą, nes nuo 2015 m. birželio 16 d. nebuvo atnaujinti juridinio asmens duomenys Registre už 2014–2019 metus, nors bendrovės finansinių ataskaitų rinkiniai privalėjo būti pateikti Registro tvarkytojui ne vėliau kaip iki atitinkamų metų birželio 1 dienos. Pabrėžė, kad nustačius tokias faktines aplinkybes yra pagrindas manyti, kad šis juridinis asmuo jokios veiklos nevykdo. Pranešimu pareiškėja buvo informuota, kad per tris mėnesius nuo pranešimo išsiuntimo dienos negavęs Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 (toliau – ir Nuostatai), nurodytų dokumentų, paneigiančių anksčiau nurodytas aplinkybes, Registro tvarkytojas priims sprendimą inicijuoti įmonės likvidavimą ir įregistruos teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“. Pranešimas apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą buvo išsiųstas 2020 m. gruodžio 19 d. į juridinio asmens buveinę ir į vadovo bei vienintelio akcininko M. R. gyvenamąją vietą. Teigė, jog 2020 m. gruodžio 29 d. buvo įregistruota žyma „Numatomas inicijuoti likvidavimas Registro tvarkytojo iniciatyva pagal CK 2.70 straipsnį“. Registro tvarkytojas 2021 m. kovo 31 d. sprendimu, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – ir CK) 2.70 straipsniu ir įgyvendindamas Nuostatų 191 punktą, nusprendė inicijuoti pareiškėjos likvidavimą ir įregistruoti teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“. Paaiškino, jog Registro tvarkytojas laikėsi nustatyto teisinio reglamentavimo, t. y. Registro tvarkytojo sprendimas įregistruoti juridinio asmens teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“ yra įformintas Registro įrašu ir apie tai buvo paskelbta viešai 2021 m. balandžio 1 d. VĮ Registrų centro leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje. Atsakovo nuomone, 2021 m. kovo 31 d. sprendimas priimtas laikantis teisės aktuose nustatytų terminų, t. y. praėjus trims mėnesiams nuo 2020 m. gruodžio 19 d. pranešimo ir 2020 m. gruodžio 30 d. viešo paskelbimo apie numatomą įmonės likvidavimą. Pažymėjo, kad nei vienas teisės aktas nenumato Registro tvarkytojui teisės ir (ar) pareigos pratęsti terminą dokumentams pateikti. Prašė pareiškėjos skundą atmesti kaip nepagrįstą.
Motyvuojamoji dalis
Skundas atmestinas kaip nepagrįstas.
Byloje kilo ginčas dėl valstybės įmonės Registrų centro 2021 m. kovo 31 d. sprendimo inicijuoti pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės (toliau – ir UAB) „(duomenys neskelbtini)“ likvidavimą ir įregistruoti teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“ teisėtumo ir pagrįstumo.
Byloje surinkti įrodymai patvirtina, kad, Juridinių asmenų registro (toliau – ir Registras) duomenimis, UAB „(duomenys neskelbtini)“ (kodas (duomenys neskelbtini)), kurios teisinė forma – uždaroji akcinė bendrovė, įregistruota 2004 m. rugsėjo 3 d. Paskutinį kartą finansinės atskaitomybės dokumentų rinkinį (už 2013 metus) pareiškėja Registrui pateikė 2014 m. birželio 11 d. UAB „(duomenys neskelbtini)“ duomenys Registre paskutinį kartą buvo pakeisti 2015 m. birželio 16 d., įregistruojant įgaliojimą.
Registro tvarkytojo leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje pranešimas apie numatomą inicijuoti likvidavimą paskelbtas 2020 m. gruodžio 16 d., leidinio Nr. (duomenys neskelbtini).
Registro tvarkytojas 2020 m. gruodžio 19 d. pranešimu Nr. (duomenys neskelbtini) „Pranešimas dėl numatomo inicijuoti juridinio asmens likvidavimo“ pranešė pareiškėjai apie numatomą inicijuoti UAB „(duomenys neskelbtini)“ likvidavimą, nes nuo 2015 m. birželio 16 d. nebuvo atnaujinti juridinio asmens duomenys Registre ir yra pagrindas manyti, kad šis juridinis asmuo jokios veiklos nevykdo. Pranešimu pareiškėja buvo informuota, kad per tris mėnesius nuo pranešimo išsiuntimo dienos negavus Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407, nurodytų dokumentų, paneigiančių anksčiau nurodytas aplinkybes, priims sprendimą inicijuoti įmonės likvidavimą ir įregistruos teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“. Pranešimas apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą buvo išsiųstas 2020 m. gruodžio 19 d. į juridinio asmens buveinę ir į vadovo bei vienintelio akcininko M. R. gyvenamąją vietą.
Registre 2020 m. gruodžio 29 d. UAB „(duomenys neskelbtini)“ buvo įregistruota žyma „Numatomas inicijuoti likvidavimas Registro tvarkytojo iniciatyva pagal CK 2.70 straipsnį“. Apie juridinio asmens duomenų pakeitimą paskelbta Registro tvarkytojo leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje 2020 m. gruodžio 30 d., leidinio Nr. (duomenys neskelbtini).
Registro tvarkytojas 2021 m. kovo 31 d. sprendimu (sprendimas įformintas Registro įrašu), vadovaudamasis CK 2.70 straipsniu ir įgyvendindamas Nuostatų 191 punktą, nusprendė inicijuoti UAB „(duomenys neskelbtini)“ likvidavimą ir įregistruoti teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“. Apie juridinio asmens duomenų pakeitimą ir statuso „Inicijuojamas likvidavimas“ įregistravimą paskelbta Registro tvarkytojo leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje 2021 m. balandžio 1 d., leidinio Nr. (duomenys neskelbtini).
Pareiškėja teismui pateiktame skunde teigia, kad 2020 m. gruodžio 19 d. pranešimą dėl numatomo likvidavimo gavo tik 2021 m. kovo 15 d., po to iš karto kreipėsi į Registrų centrą su prašymu nustatytą 3 mėnesių terminą pratęsti iki 2021 m. lapkričio 1 d., nes pareiškėja 2021 m. kovo 18 d. sudarė buhalterinės apskaitos atstatymo sutartį su audito įmone UAB „V. A.“ dėl jos buhalterinės apskaitos atkūrimo nuo 2016 m. sausio 1 d., kadangi anksčiau apskaitą tvarkiusi įmonė UAB „Apskaitos kontora“ negrąžino UAB „(duomenys neskelbtini)“ dokumentų už laikotarpį nuo 2016 iki 2018 metų ir netvarko buhalterinės apskaitos nuo 2019 metų pradžios. Nurodo, kad Registrų centras 2021 m. kovo 18 d. elektroniniu laišku pareiškėjai pateikė atsakymą, kad terminas dokumentams pateikti gali būti pratęstas vienam mėnesiui, todėl pareiškėja tikėjosi, kad jis baigsis 2021 m. balandžio 19 d. Nurodo, kad Registrų centras 2021 m. kovo 31 d., nesuėjus papildomam vieno mėnesio terminui, priėmė sprendimą inicijuoti priverstinį juridinio asmens likvidavimą, apie kurį pareiškėja sužinojo atsitiktinai 2021 m. balandžio 12 d. Pareiškėja šio dokumento (2021 m. kovo 31 d. sprendimo) neturi, nurodo, kad Registrų centras 2021 m. kovo 31 d. sprendimo nepateikė (neišsiuntė). Mano, kad 2020 m. balandžio 7 d. Registrų centro ir pareiškėjos skolų suderinimo aktas įrodo, kad Registrų centrui turėjo būti žinoma apie tai, jog pareiškėja faktiškai vykdo veiklą bei Registro tvarkytojas be pagrindo jai nepratęsė termino dokumentams pateikti. Registro tvarkytojas 2021 m. kovo 31 d. sprendimu pažeidžia pareiškėjos turtinius ir neturtinius interesus (dėl įregistruoto statuso pareiškėjos nekilnojamasis turtas taps bešeimininkiu, bus pažeisti kreditorių interesai ir kt.), todėl sprendimas panaikintinas.
CK 2.70 straipsnis ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ patvirtinti Juridinių asmenų registro nuostatai reglamentuoja juridinio asmens likvidavimą Juridinių asmenų registro tvarkytojo iniciatyva. Registro tvarkytojas turi teisę inicijuoti juridinio asmens likvidavimą, kai yra bent viena iš CK 2.70 straipsnio 1 dalyje nurodytų aplinkybių. Kai yra CK 2.70 straipsnio 1 dalyje numatytos aplinkybės, Registro tvarkytojas turi išsiųsti pranešimą apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą į juridinio asmens buveinę ir Registre nurodytais valdymo organo narių adresais. Tuo atveju, kai nėra galimybės pranešimo apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą išsiųsti į juridinio asmens buveinę ir (arba) Registre nurodytais valdymo organo narių adresais, Registro tvarkytojas apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą viešai paskelbia Registro nuostatuose nurodytame šaltinyje ir šį pranešimą įteikia kitais Nuostatuose nurodytais būdais (CK 2.70 str. 2 d.). Nuostatų 188 punkte įtvirtinta, kad Registro tvarkytojas, nustatęs, jog atsirado bent viena iš CK 2.70 straipsnio 1 dalyje nurodytų aplinkybių į juridinio asmens buveinę ir Registre nurodytais juridinio asmens valdymo organo narių adresais, nurodydamas atsiradusias aplinkybes, išsiunčia pranešimą apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą. Kai pranešimo išsiųsti buveinės ir (ar) valdymo organų narių adresais nėra galimybės, Registro tvarkytojas apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą viešai paskelbia Registro tvarkytojo leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje ir šį pranešimą išsiunčia kitu Nuostatų 23.21 papunktyje nurodytu adresu.
Vadovaujantis CK 2.70 straipsnio 3 dalimi, jeigu per tris mėnesius nuo pranešimo apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą išsiuntimo ar viešo paskelbimo Registro tvarkytojui nepateikia CK 2.70 straipsnio 1 dalyje ar Nuostatuose nustatytų dokumentų, paneigiančių CK 2.70 straipsnio 1 dalyje nurodytų aplinkybių buvimą, Registro tvarkytojas Nuostatuose nustatyta tvarka priima sprendimą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą ir juridinis asmuo įgyja juridinio asmens, kuriam inicijuojamas likvidavimas, statusą. Apie tai Registro tvarkytojas viešai paskelbia Nuostatuose nurodytame šaltinyje. Pagal Nuostatų 191 punktą, Registro tvarkytojas, per tris mėnesius nuo pranešimo apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą išsiuntimo ar viešo paskelbimo negavęs Nuostatų 189 ir (ar) 190 punktuose nurodytų dokumentų, ne vėliau kaip per tris darbo dienas priima sprendimą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą CK 2.70 straipsnyje nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo įregistruoja juridinio asmens teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“.
CK 2.70 straipsnio 5 dalis įtvirtina, jog inicijuojamas juridinio asmens likvidavimas gali būti atšauktas teismo sprendimu Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – ir CPK) XXXIX skyriuje nustatyta tvarka. Taigi, tokio pobūdžio byloms yra taikoma CPK numatyta ypatingoji teisena, bet ne administracinė teisena. CPK 582 straipsnio 5 dalyje numatyta, kad prašymai, paduoti šiame skyriuje nustatyta tvarka, teisme turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo jų priėmimo dienos. Registro tvarkytojas, gavęs pranešimą apie teismo priimtą sprendimą dėl inicijuojamo juridinio asmens likvidavimo atšaukimo, Nuostatuose nustatyta tvarka išregistruoja juridinio asmens, kuriam inicijuojamas likvidavimas, statusą, kaip tai numato CK 2.70 straipsnio 5 dalis.
Pagal CK 2.70 straipsnio 7 dalį, jeigu teismas nepriėmė šio straipsnio 5 dalyje nurodyto prašymo ir 6 dalyje nurodyto ieškinio arba teismas inicijuojamo juridinio asmens likvidavimo neatšaukia, Registro tvarkytojas Nuostatuose nustatyta tvarka priima sprendimą likviduoti juridinį asmenį ir juridinis asmuo įgyja likviduojamo juridinio asmens statusą. Apie tai Registro tvarkytojas viešai paskelbia Nuostatuose nurodytame šaltinyje. CK 2.70 straipsnio 8 dalyje įtvirtinta, kad, juridinį asmenį likviduojant Registro tvarkytojo iniciatyva, likvidatorius neskiriamas. Registro tvarkytojo iniciatyva likviduojamo juridinio asmens valdymo organai netenka įgaliojimų nuo CK 2.70 straipsnio 7 dalyje nurodyto sprendimo priėmimo. Šiuo atveju Registro tvarkytojas atlieka CK 2.70 straipsnyje ir Nuostatuose nustatytus veiksmus, reikalingus juridiniam asmeniui, likviduojamam Juridinių asmenų registro tvarkytojo iniciatyva, išregistruoti. Pažymėtina, kad vadovaujantis Nuostatų 194 punktu Registro tvarkytojas, negavęs Nuostatų 192 ir (ar) 193 punktuose nurodytų teismo pranešimų arba jeigu teismas inicijuojamo juridinio asmens likvidavimo neatšaukia, ne vėliau kaip per tris darbo dienas priima sprendimą likviduoti juridinį asmenį Registro tvarkytojo iniciatyva. Registro tvarkytojas ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo įregistruoja juridinio asmens teisinį statusą „likviduojamas“ ir išregistruoja juridinio asmens valdymo organus ir jų narius. Kai juridinis asmuo likviduojamas Registro tvarkytojo iniciatyva CK 2.70 straipsnyje nustatyta tvarka, Registro tvarkytojas ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo juridinio asmens teisinio statuso „likviduojamas“ įregistravimo likviduojamą juridinį asmenį išregistruoja (Nuostatų 200 p.).
CK 2.66 straipsnio 4 dalyje, Nuostatų 120, 123 ir 127 punktuose nurodyta, kad juridinio asmens finansinių ataskaitų rinkinys (metinių konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys) ir (arba) metinis pranešimas (konsoliduotas metinis pranešimas) ar veiklos ataskaita kiekvienais metais per 30 dienų nuo jų patvirtinimo momento turi būti pateiktas Registrui, jeigu įstatymai nenumato kitaip. Pagal Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių 58 straipsnio 3 dalį, bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinys kartu su bendrovės metiniu pranešimu ir auditoriaus išvada (jei auditas privalomas pagal įstatymus ar numatytas įstatuose) per 30 dienų nuo eilinio visuotinio akcininkų susirinkimo turi būti pateiktas Registro tvarkytojui. Pagal to paties įstatymo 20 straipsnio 1 dalies 11 punktą, bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinį tvirtina visuotinis akcininkų susirinkimas, kuris, pagal minėto įstatymo 24 straipsnio 1 dalį, turi įvykti ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo finansinių metų pabaigos.
Pagal CK 2.52 straipsnio 1 dalį, Registro duomenis, UAB „(duomenys neskelbtini)“ finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais. Pareiškėja pripažįsta, kad ji nėra pateikusi Registro tvarkytojui finansinės atskaitomybės dokumentų už 2014–2019 metus, nors bendrovės finansinių ataskaitų rinkiniai privalėjo būti pateikti Registro tvarkytojui ne vėliau kaip iki atitinkamų metų birželio 1 dienos.
Nagrinėjamu atveju Registro tvarkytojas nustatė, kad pareiškėja nuo 2015 m. birželio 16 d. neatnaujino savo duomenų Registre ir yra pagrindas manyti, kad šis juridinis asmuo jokios veiklos nevykdo, todėl, vadovaudamasis CK 2.70 straipsnio 1 dalimi, 2020 m. gruodžio 19 d. parengė pranešimą apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą. Pažymėtina, kad šiuo atveju yra net dvi CK 2.70 straipsnio 1 dalyje numatytos aplinkybės, t. y. 1 punkte numatyta aplinkybė – juridinis asmuo nepateikė šio kodekso 2.66 straipsnio 4 dalyje nustatytų dokumentų (metinių finansinių ataskaitų rinkinio (metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio) ir (arba) metinio pranešimo (konsoliduotojo metinio pranešimo) ar veiklos ataskaitos arba metinės ataskaitos) per dvylika mėnesių nuo šiame kodekse ar kituose įstatymuose nustatytų šių dokumentų pateikimo Registrui terminų pabaigos; ir 4 punkte numatyta aplinkybė – juridinis asmuo per penkerius metus neatnaujino savo duomenų Registre ir yra pagrindas manyti, kad šis juridinis asmuo jokios veiklos nevykdo.
Registro tvarkytojas laikėsi CK 2.70 straipsnio 2 dalyje nustatytos tvarkos – pranešimas apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą buvo išsiųstas 2020 m. gruodžio 19 d. į UAB „(duomenys neskelbtini)“ buveinę (Registre nurodytu adresu) ir šios įmonės vadovui M. R. (jo gyvenamosios vietos adresu) bei apie numatomą inicijuoti likvidavimą paskelbta Registro tvarkytojo leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje. Lietuvos pašto puslapyje www.post.lt „Siuntų sekimas“ pateikiama informacija, kad registruotoji pašto siunta (duomenys neskelbtini) UAB „(duomenys neskelbtini)“ buvo įteikta 2020 m. gruodžio 23 d., o M. R. registruotoji pašto siunta (duomenys neskelbtini) įteikta 2020 m. gruodžio 29 d. Šie rašytiniai įrodymai patvirtina, kad pareiškėjai pranešimas buvo išsiųstas, kaip tai numato CK 2.70 straipsnio 2 dalis, taigi pareiškėjos teiginys, kad pranešimus ji gavo tik 2021 m. kovo 15 d., nepagrįstas jokiais objektyviais įrodymais. Be to, apie numatomą UAB „(duomenys neskelbtini)“ likvidavimą 2020 m. gruodžio 30 d. buvo paskelbta ir Registrų centro leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje, leidinio Nr. (duomenys neskelbtini). Tai įrodo, kad Registrų centras laikėsi CK numatytos procedūros.
Pareiškėja tvirtina, kad apie Registro tvarkytojo 2021 m. kovo 31 d. sprendimą ji nebuvo informuota ir šis sprendimas jai nebuvo įteiktas.
Kaip minėta, CK 2.70 straipsnio 3 dalis numato, kad jeigu per tris mėnesius nuo pranešimo apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą išsiuntimo ar viešo paskelbimo Registro tvarkytojui nepateikia šio straipsnio 1 dalyje ar Nuostatuose nustatytų dokumentų, paneigiančių šio straipsnio 1 dalyje nurodytų aplinkybių buvimą, Registro tvarkytojas Nuostatuose nustatyta tvarka priima sprendimą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą ir juridinis asmuo įgyja juridinio asmens, kuriam inicijuojamas likvidavimas, statusą. Apie tai Registro tvarkytojas viešai paskelbia Nuostatuose nurodytame šaltinyje. Nuostatų 191 punktas nustato, kad Registro tvarkytojas, per tris mėnesius nuo pranešimo apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą išsiuntimo ar viešo paskelbimo negavęs Nuostatų 189 ir (ar) 190 punktuose nurodytų dokumentų, ne vėliau kaip per tris darbo dienas priima sprendimą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą CK 2.70 straipsnyje nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo įregistruoja juridinio asmens teisinį statusą „inicijuojamas likvidavimas“.
Registrų centro generalinio direktoriaus 2019 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. VE-639 (1.3 E) „Dėl Juridinių asmenų registro taisyklių patvirtinimo“ patvirtintų Juridinių asmenų registro tvarkymo taisyklių (toliau – Taisyklės) 18 punktas numato, kad Registro tvarkytojo sprendimai, nurodyti Taisyklių 15 punkte, išskyrus Nuostatų 129.2 papunktyje nurodytus sprendimus, priimami įrašant duomenis ir (ar) informaciją į Registrą ir juos patvirtinant. Registro tvarkytojui priėmus Taisyklių 151 punkte nurodytus sprendimus, Registre įregistruojamas teisinis statusas „Inicijuojamas likvidavimas“ arba „Likviduojamas“ ir duomenys patvirtinami. Įrašus Registre įrašo ir tvirtina Registrų centro struktūrinių padalinių pagal Taisyklių 4 punkte nurodytą kompetenciją darbuotojai Taisyklių 19–21 punktuose nustatyta tvarka.
Taigi, pagal nustatytą teisinį reglamentavimą Registro tvarkytojo sprendimas įregistruoti juridinio asmens teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“ yra įforminamas Registro įrašu ir apie tai paskelbiama viešai. Tokiu būdu Registro tvarkytojas laikėsi nustatytos tvarkos ir 2021 m. kovo 31 d. sprendimą įformino Registro įrašu, o apie UAB „(duomenys neskelbtini)“ teisinio statuso pakeitimą 2021 m. balandžio 1 d. viešai paskelbė Registrų centro leidžiamame elektroniniame informaciniame leidinyje, leidinio Nr. (duomenys neskelbtini), todėl pripažintina, kad 2021 m. kovo 31 d. sprendimas priimtas laikantis teisės aktuose nustatytų terminų, t. y. praėjus trims mėnesiams nuo 2020 m. gruodžio 19 d. pranešimo ir 2020 m. gruodžio 30 d. viešo paskelbimo apie numatomą įmonės likvidavimą.
Pareiškėja skunde nurodo, jog ji tikėjosi, kad jai yra pratęstas terminas dokumentams pateikti pagal 2021 m. kovo 17 d. prašymą (elektroninį laišką), kuriuo prašė pratęsti terminą dokumentams pateikti iki 2021 m. lapkričio 1 d., tačiau pareiškėjos lūkestis dėl termino pratęsimo yra teisiškai nepagrįstas, nes nei CK 2.70 straipsnis, nei Nuostatai termino pratęsimo nenumato, ir aplinkybė, kad nebuvo pratęstas terminas dokumentams pagal Registro tvarkytojo 2020 m. gruodžio 19 d. pranešimą Nr. (duomenys neskelbtini) „Pranešimas dėl numatomo inicijuoti juridinio asmens likvidavimo“ pateikti, savaime nesudaro pagrindo spręsti, kad atsakovo 2021 m. kovo 31 d. sprendimas įregistruoti UAB „(duomenys neskelbtini)“ teisinį statusą „Inicijuojamas likvidavimas“ nepagrįstas ir neteisėtas, nes pareiškėja nepateikė teismui jokių įrodymų, jog 2016 m. sausio 1 d. – 2018 m. gruodžio 31 d. buhalterinė apskaita atkurta vykdant UAB „(duomenys neskelbtini)“ ir UAB „(duomenys neskelbtini)“ 2021 m. kovo 18 d. sutartį „Dėl buhalterinės apskaitos atstatymo ir suvedimo“. Taigi pripažintina, kad pareiškėja nuo 2015 m. birželio 16 d. nėra teikusi prašymų ir (ar) dokumentų Registro tvarkytojui, ir šiuo atveju yra CK 2.70 straipsnio 1 dalies 1 punkte (juridinis asmuo nepateikė šio kodekso 2.66 straipsnio 4 dalyje nustatytų dokumentų per dvylika mėnesių nuo šiame kodekse ar kituose įstatymuose nustatytų šių dokumentų pateikimo Juridinių asmenų registrui terminų pabaigos) ir 4 punkte (juridinis asmuo per penkerius metus neatnaujino savo duomenų Juridinių asmenų registre ir yra pagrindas manyti, kad šis juridinis asmuo jokios veiklos nevykdo) numatytos aplinkybės, kurioms esant Registro tvarkytojas privalėjo pradėti juridinio asmens likvidavimo inicijavimo procedūrą ir priimti prašomą panaikinti sprendimą.
Pažymėtina, kad, vadovaujantis CK 2.67 straipsniu, Akcinių bendrovių įstatymo 37 straipsnio 12 dalies 10 punktu, Nuostatų 38, 41 punktais, UAB „(duomenys neskelbtini)“ 2008 m. spalio 16 d. įstatų (Registre įregistruoti 2008 m. spalio 28 d.) 39.5 papunkčiu, UAB „(duomenys neskelbtini)“ vadovas yra atsakingas už dokumentų ir duomenų pateikimą Registro tvarkytojui laiku. Taigi, šiuo atveju būtent UAB „(duomenys neskelbtini)“ vadovas M. R. yra atsakingas už tai, kad įmonei buvo įregistruotas teisinis statusas „Inicijuojamas likvidavimas“, nes būtent jis laiku ir įstatymų nustatyta tvarka neatnaujino įmonės duomenų Registre (pvz., nepateikė metinės finansinės atskaitomybės dokumentų Registro tvarkytojui ir pan.). Taip pat bendrovės vadovo pareiga elgtis rūpestingai su juridinio asmens turtu apima ir pareigą tinkamai vesti turto apskaitą, teikti kasmetinių finansinių ataskaitų rinkinį Juridinių asmenų registrui, taip pat išsaugoti įmonės turtą ir duomenis apie įmonės finansines operacijas įstatymų nustatytą laikotarpį ir pan., taigi pareiškėjos skundo argumentai, jog Registro tvarkytojas 2021 m. kovo 31 d. sprendimu pažeidė pareiškėjos turtinius ir neturtinius interesus yra nepagrįsti, o inicijuojamas juridinio asmens likvidavimas gali būti atšauktas teismo sprendimu CPK XXXIX skyriuje nustatyta tvarka (CK 2.70 straipsnio 5 dalis).
Įvertinus minėtas pagrįstas aplinkybes ir atsižvelgiant į ginčo teisinių santykių reglamentavimą Registro tvarkytojas veikė laikydamasis teisės aktų reikalavimų ir teisinis statusas „Inicijuojamas likvidavimas“ Registre buvo įregistruotas pagrįstai, o pareiškėjos skundas dėl 2021 m. kovo 31 d. sprendimo, įforminto Registro įrašu apie UAB „(duomenys neskelbtini)“ teisinio statuso pakeitimą, atmestinas kaip nepagrįstas (ABTĮ 56 str.).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 84–87 straipsniais, 88 straipsnio 1 punktu, teisėjų kolegija
nusprendžia:
Pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „(duomenys neskelbtini)“ skundą atmesti kaip nepagrįstą.
Sprendimas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus.