- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2008-05-06
- Bylos Nr.
- 2S-348-340/2008
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Atsakovas
- Lietuvos „Žinijos“
- Ieškovas
- Lietuvos dailės muziejaus
- Kategorijos
- 102.4pavadinimo nepavyko patikrinti
- 121.17pavadinimo nepavyko patikrinti
- 122.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Vilniaus apygardos teismo civilinių bylų kolegija, susidedanti iš
kolegijos posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo Lietuvos „Žinijos“ draugijos atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2008 m. sausio 25 d. nutarties, kuria atmestas prašymas dėl termino pratęsimo civilinėje byloje pagal ieškovo Lietuvos dailės muziejaus ieškinį atsakovui Lietuvos „Žinijos“ draugijai dėl iškeldinimo iš negyvenamųjų patalpų.
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šalies argumentai
ieškovas kreipėsi į teismą prašydamas iškeldinti atsakovą iš negyvenamųjų patalpų Vilniaus g. 22, Vilniuje bei priteisti bylinėjimosi išlaidas.
Vilniaus m. 3 apylinkės teismas nustatė atsakovui 14 dienų nuo ieškinio nuorašo ir teismo pranešimo įteikimo dienos pateikti atsiliepimui į ieškinį.
Šalies argumentai
Atsakovas kreipėsi į teismą prašydamas pratęsti atsiliepimo į ieškinį pateikimo terminą iki šešiasdešimties dienų, t.y. iki 2008-03-02. nurodė, jog atsižvelgiant į tai, kad ieškinys neteisėtas, nepagrįstas, atmestinas, o pati byla pakankamai sudėtinga, 14 dienų terminas atsiliepimui pateikti yra objektyviai per trumpas. Nurodė, jog pasitelkdamas specialių žinių turinčius asmenis renka įrodymus, kurių surinkimas yra ilgai trunkantis procesas.
Vilniaus m. 3 apylinkės teismas 2008-01-25 nutartimi atmetė atsakovo Lietuvos „Žinijos“ draugijos prašymą dėl procesinio termino pratęsimo. Teismas konstatavo, jog prašomas pratęsti terminas pareiškimo dėl termino pratęsimo pateikimo teismui metu yra pasibaigęs: ieškinio nuorašas ir teismo pranešimas atsakovui įteikti 2008-01-03, o prašymas dėl termino pratęsimo teisme gautas 2008-01-21, todėl jį pratęsti nėra galimybės. Išaiškino atsakovui teisę CPK 78 str. numatyta tvarka prašyti atnaujinti šį terminą.
Šalies argumentai
Atskiruoju skundu atsakovas prašo panaikinti Vilniaus m. 3 apylinkės teismo 2008-01-25 nutartį, klausimą dėl atsakovo prašymo tenkinimo išspręsti iš esmės – Lietuvos „Žinijos“ draugijos prašymą dėl atsiliepimo pateikimo teismui termino pratęsimo patenkinti. Nurodo, jog atsižvelgiant į tai, kad ieškinio nuorašas ir teismo pranešimas atsakovui įteikti 2008-01-03, paskutinė diena atsiliepimui pateikti buvo 2008-01-17; prašymas išsiųstas registruotu paštu 2008-01-17, todėl pagal CK 1.122 str. – laiku.
Atsiliepimas
Atsiliepimu į atskirąjį skundą prašo atmesti atskirąjį skundą ir palikti galioti pirmosios instancijos teismo nutartį. Nurodo, jog ieškinyje išdėstytos aplinkybės atsakovui yra žinomos, todėl atsiliepimas galėjo būti pateiktas laiku.
Motyvuojamoji dalis
Apeliacinis procesas nutrauktinas.
CPK 315 str. 2 d. 3 p. numatyta, jog apeliacinis skundas nepriimamas ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui, jeigu skundžiamas sprendimas (nutartis), kuris pagal įstatymus negali būti apeliacinio apskundimo objektas; jeigu toks trūkumas paaiškėja nagrinėjant bylą apeliacine tvarka, apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 315 str. 5 d.).
Nutarties, kuria atsisakyta pratęsti procesinį terminą, negalima skųsti paduodant atskirąjį skundą, nes šito nenumato įstatymas ir tokia nutartis neužkerta galimybės tolesnei bylos eigai (CPK 334 str. 1 d.).
Kartu kolegija pažymi, kad nesutinka su pirmosios instancijos teismo išvada, jog prašomas pratęsti terminas pareiškimo dėl termino pratęsimo pateikimo teismui metu yra pasibaigęs: ieškinio nuorašas ir teismo pranešimas atsakovui įteikti 2008-01-03, o prašymas dėl termino pratęsimo teisme gautas 2008-01-21, todėl jį pratęsti nėra galimybės; sutinka su atskirojo skundo argumentu, jog atsižvelgiant į tai, kad ieškinio nuorašas ir teismo pranešimas atsakovui įteikti 2008-01-03, paskutinė diena atsiliepimui pateikti buvo 2008-01-17; prašymas išsiųstas registruotu paštu 2008-01-17, tai patvirtina ir bylos medžiaga (b.l. 30 – vokas). CPK 74 str. 7 d. numatyta, jog jeigu skundas, dokumentai ar pinigai įteikti paštui ar telegrafui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos nulis minučių, terminas nelaikomas praleistu; todėl teismas nepagrįstai terminą skaičiavo nuo dokumento gavimo teisme dienos. Šiuo atveju vadovaujantis CPK 78 str. apeliantas turi teisę kreiptis į teismą su prašymu dėl procesinio termino atnaujinimo; kartu turi būti atliekamas procesinis veiksmas, kuriam atlikti praleistas terminas.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 315, 338, 339 str., kolegija
nutarė:
Apeliacinį procesą dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2008 m. sausio 25 d. nutarties nutraukti.