Regionų apygardos administracinio teismo nutartis

2009-04-21 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-206-163/2009

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Regionų apygardos administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2009-04-21
Bylos Nr.
II-206-163/2009
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Alona Romanovienė
Pažeidėjas
V.K.
Kategorijos
  • 45.7pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr.II-206-163/2009 m.Procesinio sprendimo kategorija 45.7, 73. (S)
KLAIPĖDOS APYGARDOS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2009 m. balandžio 21 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėja Alona Romanovienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V.K. skundu dėl Klaipėdos teritorinės muitinės priimto 2009-03-25 nutarimo pakeitimo ir spręsdama skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Administracinėn atsakomybėn patrauktas V.K. padavė teismui skundą dėl Klaipėdos teritorinės muitinės viršininko pavaduotojo 2007-07-25 priimto nutarimo Nr. 9LM5800598/RŽ51-195 pakeitimo, kuriuo pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 148 straipsnio 1 dalį (toliau-ATPK) jam paskirta administracinė nuobauda – 900 litų bauda.

Motyvuojamoji dalis

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau-ABTĮ) 37 staipsnio 2 dalies 8 punktu, skundas atsisakytinas priimti nagrinėjimui, nes paduotas praleidus įstatymo nustatytą terminą.

Skundas dėl nutarimo, priimto administracinio teisės pažeidimo byloje, teismui gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos (ATPK 293 str., ABTĮ 122 str. 1 d.). Jeigu asmuo dėl svarbių priežasčių praleido įstatymo nustatytą dešimties dienų terminą, tokiu atveju, kartu su skundu turi paduoti ir prašymą dėl termino atnaujinimo, kuriame turėtų būti išdėstytos termino praleidimo priežastys bei pateikti įrodymai, patvirtinantys nurodytas aplinkybes (ABTĮ 122 str. 5 d., 34 str.).

Administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V.K. atžvilgiu nutarimas priimtas 2009 m. kovo 25 d., paskutinė termino diena nutarimui apskųsti buvo 2009 m. balandžio 6 d. (pirmadienis), o skundas teismui išsiųstas tik 2009 m. balandžio 11 d.. Taigi matyti, kad skundas teismui paduotas po 17 dienų nuo skundžiamo nutarimo priėmimo, tačiau V.K. nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti ir nepridėjo įrodymų, patvirtinančių, kad terminas praleistas dėl svarbių priežasčių.

Skundą padavęs asmuo, pašalinęs aukščiau nurodytas aplinkybes dėl kurių skundas negali būti priimtas nagrinėjimui, turi teisę vėl kreiptis į teismą, pateikiant skundą su reikiamais priedais iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p. ir 3 d., 105 str., 149 str., teisėja

nutarė:

atsisakyti priimti V.K. skundą dėl Klaipėdos teritorinės muitinės priimto 2009-03-25 nutarimo pakeitimo.

Įsiteisėjus teismo nutarčiai skundą su priedais grąžinti V.K.

Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per šį teismą.

Teisėja Alona Romanovienė