- Teismas
- Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-06-12
- Bylos Nr.
- II-632-1165/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00479-2023-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Vita Padriezaitė (pirm.)
- Pareiškėjas
- V. S.
- Institucija
- Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo V. S. pateikto skundo priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2023 m. birželio 5 d. gautas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) persiųstas pareiškėjo V. S. skundas dėl Institucijos 2023 m. kovo 6 d. jo atžvilgiu priimto nutarimo (ROIK Nr. (duomenys neskelbtini)).
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Žemesnės instancijos teismas
Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.
Nustatyta, kad skundžiamas Institucijos 2023 m. kovo 6 d. nutarimas, priimtas administracinio nusižengimo bylą išnagrinėjus viešame posėdyje rašytinio proceso tvarka nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, tą pačią dieną, tai yra 2023 m. kovo 6 d., buvo išsiųstas pareiškėjo elektroninio pašto adresu, kuris nurodomas viešuose registruose, tai yra (duomenys neskelbtini). Esant tokiai situacijai, Institucijos 2023 m. kovo 6 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme. Vadovaujantis bendrosiomis terminų skaičiavimo taisyklėmis, skundo padavimo termino skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama skaičiuoti kitą darbo dieną po procesinio veiksmo atlikimo, tai yra 2023 m. kovo 7 d., o paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2023 m. kovo 27 d. Iš su skundu teismui pateiktų duomenų matyti, kad pareiškėjas skundą per Elektroninių paslaugų portalą Institucijai pateikė 2023 m. gegužės 22 d. (jis buvo užregistruotas 2023 m. gegužės 26 d.), tai yra praleidęs ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų jo apskundimo terminą.
Tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis).
Nagrinėjamu atveju, motyvuotas prašymas dėl praleisto termino atnaujinimo teismui su skundu nepateiktas. Šios aplinkybės parodo nepakankamą V. S. rūpestingumą ir atidumą savo teises procese įgyvendinant įstatyme nustatyta tvarka.
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismui nustačius, kad pareiškėjo skundas dėl Institucijos 2023 m. kovo 6 d. priimto nutarimo yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, prašymas atnaujinti praleistą terminą teismui nepateiktas, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
atsisakyti priimti pareiškėjo V. S. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2023 m. kovo 6 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje, ROIK: (duomenys neskelbtini), ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Išaiškinti pareiškėjui, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, jeigu šioje nutartyje nurodyti trūkumai bus pašalinti.
Šiai nutarčiai įsiteisėjus, administracinio nusižengimo bylos, ROIK Nr. (duomenys neskelbtini), dokumentus grąžinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.