Vilniaus apygardos teismo nutartis

2019-01-24 · Baudžiamoji byla Nr. 1S-34-497/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2019-01-24
Bylos Nr.
1S-34-497/2019
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjas
Audrius Cininas
Kaltinamasis
N. T.
Kategorijos
Byla Nr. 1S-34-497/2019
Procesinio sprendimo kategorijos: 2.14.4.; 2.14.5. (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2019 m. sausio 24 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Audrius Cininas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs kaltinamojo N. T. skundą dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. gruodžio 19 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti jo skundą, praleidus apskundimo terminą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

1. Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. rugsėjo 19 d. nutartimi buvo panaikintos N. T. Vilniaus rajono apylinkės teismo 2017 m. birželio 16 d. nutartimi paskirtos priverčiamosios medicinos priemonės taikymas, išnykus reikalui tokią priemonę toliau taikyti, ir baudžiamosios bylos, kurioje N. T. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 1 dalį, nagrinėjimas atnaujintas. Ši nutartis N. T. įteikta 2018 m. rugsėjo 26 d.

2. Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2018 m. gruodžio 14 d. gautas N. T. skundas dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. rugsėjo 19 d. nutarties su prašymu panaikinti šią nutartį.

3. Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai 2018 m. gruodžio 19 d. nutartimi (skundžiama nutartis) atsisakė priimti N. T. skundą, nes praleistas apskundimo terminas ir jo neprašoma atnaujinti.

Šalies argumentai

4. N. T. skundu aukštesniajam teismui prašo panaikinti Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. gruodžio 19 d. nutartį, atnaujinti terminą 2018 m. rugsėjo 19 d. nutarčiai apskųsti ir nutraukti baudžiamąją bylą. Skundą N. T. grindžia tuo, kad baudžiamąją bylą nagrinėjančiai teisėjai buvo žinoma, kad kaltinamasis dėl savo sveikatos būklės (nes buvo gavęs sunkią traumą) negalėjo laiku apskųsti 2018 m. rugsėjo 19 d. nutarties, tačiau vis tiek neteisėtai nepriėmė jo skundo.

Motyvuojamoji dalis

Skundas atmetamas.

5. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 440 straipsnio 2 dalį skundas dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. rugsėjo 19 d. nutarties galėjo būti paduotas per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos. Iš baudžiamosios bylos matyti, kad ši nutartis N. T. įteikta 2018 m. rugsėjo 26 d., vadinasi paskutinė diena skundui paduoti buvo 2018 m. spalio 3 d. Tačiau N. T. skundą teismui pateikė 2018 m. gruodžio 14 d., t. y. 72 dienomis praleidęs terminą. N. T. pirmosios instancijos teismo neprašė šio termino atnaujinti, nenurodė priežasčių, kodėl jį praleido, todėl pirmosios instancijos teismas turėjo pagrindą atsisakyti priimti jo skundą. Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad skundžiama nutartis yra teisėta ir pagrįsta.

6. N. T. skunde aukštesniajam teismui suformuluotas prašymas atnaujinti terminą 2018 m. rugsėjo 19 d. nutarčiai apskųsti nenagrinėjamas, nes toks prašymas nebuvo pateiktas pirmosios instancijos teismui ir nebuvo jo nagrinėtas.

7. Teismas išaiškina N. T., kad nutartis neužkerta jam kelio pakartotinai teikti pirmosios instancijos teismui skundą dėl 2018 m. rugsėjo 19 d. nutarties su prašymu atnaujinti praleistą terminą, nurodant termino praleidimo priežastis ir jas pagrindžiant. Esant reikalui, N. T. gali pasinaudoti jam Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. gruodžio 18 d. nutartimi paskirtos gynėjos pagalba.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 442 straipsnio 1 dalies 1 punktu,

nutaria:

Kaltinamojo N. T. skundą atmesti ir Vilniaus regiojo apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų 2018 m. gruodžio 19 d. nutartį palikti galioti.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Audrius Cininas