- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2021-12-13
- Bylos Nr.
- II-896-1010/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 4-06-3-01246-2021-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Lina Šakarnienė (pirm.)
- Institucija
- Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba
rašytinio proceso tvarka susipažinusi su I. K. skundu dėl 2021 m. rugsėjo 15 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo ir spręsdama skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
I. K. 2021 m. rugsėjo 15 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio specialisto nutarimu administracinio nusižengimo byloje (duomenys neskelbtini) (ROIK: (duomenys neskelbtini)) (toliau – 2021 m. rugsėjo 15 d. nutarimas) už nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau - ANK) 417 straipsnio 2 dalyje, padarymą nubausta 30 Eur bauda.
Žemesnės instancijos teismas
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose 2021 m. gruodžio 7 d. gautas iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato persiųstas I. K. skundas dėl 2021 m. rugsėjo 15 d. nutarimo.
Motyvuojamoji dalis
Teismas konstatuoja:
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Įstatyme numatytas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus galima. Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą.
Iš teismui pateiktų dokumentų matyti, kad I. K., 2021 m. rugsėjo 15 d. nutarimu už nusižengimo, numatyto ANK 417 straipsnio 2 dalyje, padarymą nubausta paskiriant jai 30 Eur baudą. Iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariate pareiškėjo skundas buvo gautas 2021 m. lapkričio 29 d. 11.38 val. ir patikslintas skundas pridedant I. K. asmens dokumento kopiją 2021 m. lapkričio 29 d. 16.33 val., t. y. praleidus įstatymo numatytą 20 dienų apskundimo terminą. Skundo pateikimo terminas pasibaigė 2021 m. spalio 6 d. Skunde nėra pateiktas prašymas atnaujinti praleistą terminą, tik pažymima, kad pareiškėja prideda elektroninių laiškų susirašinėjimo su policijos pareigūnu nuorašus, kuriuose teigiama, kad baudos nereikės mokėti, teisena nepradėta.
Iš byloje esančių administracinių nusižengimų registrų išrašų matyti, kad I. K. bausta už administracinius nusižengimus, numatytus administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 2 dalyje, t. y. vairavo transporto priemonę ir įvažiavo į kelio ženklo Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ galiojimo zoną 2021 m. liepos 18 d. (ROIK: (duomenys neskelbtini)) ir 2021 m. liepos 17 d. (ROIK: (duomenys neskelbtini)). Pažymėtina, kad administracinis nusižengimas, kuris padarytas 2021 m. liepos 18 d. (ROIK: (duomenys neskelbtini)) nutrauktas, teisena nepradėta. Tačiau administracinis nusižengimas 2021 m. liepos 17 d. (ROIK: (duomenys neskelbtini)) išsiųstas 2021 m. rugsėjo 15 d. 13:49 val. pareiškėjai I. K. el. paštu (duomenys neskelbtini). Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas aplinkybes, pripažįstama, kad I. K. procesinius dokumentus gavo laiku, byloje su pateiktu skundu matyti aktyvus el. pašto naudojimas, susirašinėjimas, todėl daroma prielaida, kad dokumentai įteikti gavėjai tinkamai ir skundo padavimo terminas praleistas.
Esant nurodytoms aplinkybėms, atsisakytina priimti I. K. skundą (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Pareiškėjai išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta kelio pateikti skundą dėl 2021 m. rugsėjo 15 d nutarimo, bet jame turi būti pateiktas prašymas atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti ir turi būti nurodytos svarbios priežastys, bei pateikti įrodymai dėl kurių šis terminas praleistas. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kas skundas turi atitikti įstatyme numatytą skundo turinį ir formą. ANK 621 straipsnyje nustatyta teisė apskųsti šio Kodekso 615 straipsnio 1 dalyje nurodytų institucijų (pareigūnų) nutarimus administracinių nusižengimų bylose apylinkės teismui. ANK 624 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad skunde dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio nusižengimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai. ANK 622 straipsnio 1 dalis numato, kad apylinkės teismui gali būti apskųsti šio kodekso 615 straipsnio 1 dalyje nurodytų institucijų nutarimai administracinių nusižengimų bylose pagal institucijos buvimo vietą. To paties straipsnio 2 dalis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją.
Kaip matyti iš I. K. skundo turinio, ji nurodo, kad skundžia ne nutarimą, o protokolą bei nenurodytas nutarimas ir jo esmė. Taip pat nenurodytos jokios aplinkybės, nenurodyti motyvai bei nesuformuluotas konkretus skundo reikalavimas bei nepateikti įrodymai.
Rezoliucinė dalis
Teismas, remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
atsisakyti priimti I. K. skundą dėl 2021 m. rugsėjo 15 d Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.