Kauno apylinkės teismo nutartis

2018-07-30 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-333-240/2018

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2018-07-30
Bylos Nr.
II-333-240/2018
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-01175-2018-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Bronislovas Liatukas
Pareiškėjas
M. G. B.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-333-240/2018Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01175-2018-7Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.4.; 21.10. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2018 m. liepos 30 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Bronislovas Liatukas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas pareiškėjos M. G. B. skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme gautas pareiškėjos M. G. B. (toliau – pareiškėjos) skundas, kuriuo ji prašo panaikinti neteismine tvarka paskirtą administracinę nuobaudą (Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės A. K. 2018-05-09 nutarimą administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-10085-2018) ir nutraukti bylą, taip pat nurodo, kad dėl sveikatos stovio ji negali dalyvauti žodiniame skundo nagrinėjime, todėl prašo skundą nagrinėti rašytinio proceso tvarka arba priimti sprendimą už akių.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Iš administracinio nusižengimo byloje Nr. II-333-240/2018 esančių duomenų matyti, kad skundžiamas Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės A. K. nutarimas administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-10085-20182018-05-09 buvo priimtas 2018-05-09. Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyrius raštu informavo teismą, kad M.G. B. nutarimas, kuriuo jai paskirta administracinė nuobauda, registruotu laišku buvo išsiųstas 2018-05-15. Kadangi 2018-06-20 siunta buvo grąžinta siuntėjui, pakartotinai nutarimas buvo išsiųstas registruotu laišku. Pareiškėjos skundas Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdyboje gautas 2018-07-17. Pareiškėja skunde nurodo, kad skundžiamą nutarimą pašto dėžutėje jos sūnus rado 2018-05-29, kai grįžo iš komandiruotės. Prie skundo pareiškėja pateikė voko galinės pusės kopiją, kurioje yra žyma „Kaunas 42, 2018-06-26, Lietuva“, iš kurios negalima spręsti, ar tai gauto nutarimo voko, ar kitos siuntos voko kopija, taigi ši voko kopija neturi jokios įrodomosios reikšmės.

Skundžiamame nutarime nurodyta, kad jo apskundimo tvarka nustatyta ANK 621-623 straipsniuose. Skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. Kadangi Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyrius informavo, kad M. G. B. nutarimas buvo išsiųstas 2018-05-15, paskutinė diena skundui dėl skundžiamo nutarimo paduoti buvo 2018 m. birželio 4 d. 24.00 val. Pareiškėjos skundas gautas 2018-07-17, tai yra M. G. B. skundą pateikė praleidusi nutarimo apskundimo terminą.

Pareiškėjai nutarimo apskundimo tvarka buvo išaiškinta skundžiamame nutarime. Jokių duomenų, kad terminas apskųsti šį nutarimą buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, byloje nėra. Svarbiomis skundo padavimo termino praleidimo priežastimis teismų praktikoje pripažįstamos nuo pareiškėjo valios nepriklausančios aplinkybės, objektyviai sutrukdžiusios laiku kreiptis su skundu į teismą, taip pat proceso teisės normų pažeidimas pirmosios instancijos teisme, jei dėl to pareiškėjo galimybės realizuoti apeliacijos teisę buvo nepagrįstai suvaržytos. Įstatymų nežinojimas, neteisingas dokumentų interpretavimas, kiti subjektyvūs veiksniai paprastai nelaikomi aplinkybėmis, galinčiomis sudaryti pagrindą skundo padavimo terminui atnaujinti (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo bylos Nr. N1-1932/2007, N444-2265/2010, N575-4659/2011, N575-4689/2011 ir kt.). Administracinių teismų praktikoje tokiomis aplinkybėmis (svarbiomis skundo teismui padavimo termino praleidimo priežastimis) pripažįstamos objektyviai egzistavusios ir nuo pareiškėjo valios nepriklausiusios aplinkybės, tokios kaip pareiškėjo sunki liga, komandiruotė ar išvykimas į užsienio valstybę (buvimas užsienio valstybėje), kitų asmenų veikla, ribojanti asmens veiksmų laisvę ir jo valią.

Kadangi pareiškėja M. G. B. skundo termino atnaujinti neprašo, todėl esant nurodytoms aplinkybėms pareiškėjos skundą atsisakytina priimti (ANK 626 str. 3 d. 2 p.).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutaria:

M. G. B. skundą dėl Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės A. K. 2018-05-09 nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-10085-2018 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėjas Bronislovas Liatukas