Utenos apylinkės teismo nutartis

2013-06-10 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-26-455/2013

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Utenos apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-06-10
Bylos Nr.
II-26-455/2013
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Gytis Stasevičius
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti

Įžanginė dalis

Administracinio teisės pažeidimo bylaNr. II-26-455/2013Teisminio procesas Nr. 4-50-3-00400-2013-2Procesinio sprendimo kategorija:39.4.(S)
UTENOS RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2013 m. birželio 10 d.Utena

Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Gytis Stasevičius, nagrinėdamas S. J. skundo dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2013-04-19 priimto nutarimo, administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo, priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2013-05-30 S. J. pateikė skundą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2013-04-19 priimto nutarimo panaikinimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini), kurioje jai pagal ATPK 109 str. paskirta 300,00 Lt bauda. Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo nurodo, jog 2013-04-19 nutarimas buvo priimtas skubotai, neištyrus ir neišsiaiškinus visų aplinkybių. Taip pat prašo atnaujinti praleistą terminą skundui dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje paduoti, nurodo, kad terminą praleido dėl svarbių priežasčių.

Prašymas atmestinas.

Iš byloje esančių duomenų matyti, kad S. J. dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnui 2013-04-12 surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą ir 2013-04-19 priimant nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje bei gavo šių dokumentų kopijas. Taigi, paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2013-05-09. Tačiau S. J. skundą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai pateikė tik 2013-05-30 t. y. po keturiasdešimt vienos dienos nuo nutarimo priėmimo dienos. S. J. nurodo, kad terminą skundui paduoti praleido dėl svarbių priežasčių, t. y. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba tęsė patikrinimą ūkyje, kuris buvo vykdomas laikotarpiu nuo 2013-05-08 iki 2013-05-10, be to, karvės sirgo, ūkyje buvo sudėtinga situacija, todėl ji niekur negalėjo išvykti. Kaip matyti iš byloje esančių duomenų Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba patikrinimą tęsė toliau nuo 2013-05-08, apie tai, kad ūkyje serga 2 karvės buvo nustatyta jau 2013-04-08, aplinkybė jog dėl ūkyje susidariusios sudėtingos situacijos S. J. negalėjo niekur išvykti negali būti pripažinta svarbia priežastimi, kadangi skundai gali būti pateikiami per pašto ir kurjerių tarnybas be to, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo savo interesus galėjo ginti per atstovą.

Pabrėžtina, jog įstatyme numatytas trumpas terminas apeliaciniam skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutartį, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje apeliacinį skundą nebus ginama.

Esant nurodytoms aplinkybėms teismas konstatuoja, jog administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo skundo dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimto nutarimo, termino praleidimo nepagrindė svarbiomis priežastimis ir be svarbių priežasčių laiku nepateikė skundo. Iš pateikto prašymo dėl termino skundui paduoti atnaujinimo turinio nėra pagrindo spręsti, kad nutarimo apskundimo terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl prašymas atnaujinti 2013-04-19 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą yra netenkintinas ir skundą atsisakytina priimti.

Vadovaudamasis ATPK 293 str., 296 str., teismas

Rezoliucinė dalis

nutarė:

Prašymą atmesti.

administracinėn atsakomybėn patrauktos S. J. praleistą terminą skundui dėl 2013-04-19 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo paduoti neatnaujinti.

Skundą dėl 2013-04-19 Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos priimto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini), atsisakyti priimti.

Nutartis per septynias dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Utenos rajono apylinkės teismą.

Teisėjas Gytis Stasevičius