Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2023-06-12 · Byla Nr. TS-62-1100/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-06-12
Bylos Nr.
TS-62-1100/2023
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjas
Darius Lukaitis
Nuteistasis
Z. J.
Teikimas Nr. TS-62-1100/2023
Teisminio proceso Nr. Nesuteiktas
(S)VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. birželio 12 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Darius Lukaitis, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroro Armando Vainausko skundo dėl Vilniaus kalėjimo Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos 2023 m. gegužės 29 d. nutarimo Nr. RV-25-1771 taikyti nuteistajam Z. J. (Z. J.) lygtinį paleidimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2023 m. birželio 8 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroro A. Vainausko skundas dėl Vilniaus kalėjimo Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos 2023 m. gegužės 29 d. nutarimo Nr. RV-25-1771 taikyti nuteistajam Z. J. lygtinį paleidimą.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (toliau – ir BVK) 86 straipsnio 1 dalyje nustatyta, jog Lygtinio paleidimo komisijos nutarimai per septynias darbo dienas nuo jų priėmimo dienos gali būti skundžiami vietovės, kurioje yra nuteistojo bausmės atlikimo vieta, apylinkės teismui. Nagrinėjamu atveju matyti, kad skundžiamas Vilniaus kalėjimo Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos nutarimas priimtas 2023 m. gegužės 29 d. Taigi nuo 2023 m. gegužės 30 d. pradedamas skaičiuoti BVK 86 straipsnio 1 dalyje nustatytas imperatyvus apskundimo terminas. Vadinasi, paskutinė darbo diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl minėto nutarimo, buvo 2023 m. birželio 7 d. Kita vertus, prokuroras pateikė skundą 2023 m. birželio 8 d., t. y. vieną dieną praleidęs BVK 86 straipsnio 1 dalyje nustatytą imperatyvų apskundimo terminą. Atsižvelgiant į tai, priimti prokuroro skundą ir jį nagrinėti nėra teisinio pagrindo.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse (toliau – ir BPK) nėra atskirai reglamentuoti skundo dėl Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijų nutarimų padavimo atnaujinimo klausimai, todėl tokiais atvejais kaip analogija taikytinos BPK 102 ir 314 straipsnių nuostatos, kuriose nustatyta, kad turintys teisę paduoti apeliacinį skundą asmenys, kurie dėl svarbių priežasčių praleido apskundimo terminą, turi teisę prašyti nuosprendį priėmusį teismą atnaujinti praleistą terminą ir, kad teismo ar teisėjo nutartis, kuria atmestas prašymas atnaujinti praleistą terminą, gali būti apskųsta apeliacinės instancijos teismui, kuris turi teisę atnaujinti terminą ar palikti nutartį nepakeistą.

Nagrinėjamu atveju prokuroras, padavęs skundą dėl Vilniaus kalėjimo Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos 2023 m. gegužės 29 d. nutarimo Nr. RV-25-1771, praleido BVK 86 straipsnio 1 dalyje įtvirtintą terminą, neprašo atnaujinti praleistą terminą. Atsižvelgiant į tai, Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroro A. Vainausko skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 86 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 360 straipsniu, 364 straipsniais,

nutaria:

atsisakyti priimti Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroro Armando Vainausko skundą dėl Vilniaus kalėjimo Lygtinio paleidimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos komisijos 2023 m. gegužės 29 d. nutarimo Nr. RV-25-1771 taikyti nuteistajam Z. J. (Z. J.) lygtinį paleidimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos.

Nutartis per septynias dienas nuo nutarties gavimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėjas Darius Lukaitis