- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2020-04-29
- Bylos Nr.
- II-126-890/2020
- Teisminio proceso Nr.
- 4-06-3-00319-2020-0
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Prašymą atmesti.
- Teisėjas
- Eglė Žakevičiūtė (pirm.)
- Pareiškėjas
- L. D.
- Institucija
- Klaipėdos miesto vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyba
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Eglė Žakevičiūtė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos L. D., a.k. (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini), prašymą atnaujinti terminą skundui dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo panaikinimo.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
2020 m. kovo 20 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose gautas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato persiųstas L. D. skundas dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo panaikinimo, kuriame teismui suformuluotas prašymas atnaujinti terminą skundui dėl minėto nutarimo paduoti.
2020 m. kovo 26 d. nutartimi teismas nustatė pareiškėjai L. D. 20 kalendorinių dienų terminą, terminą skaičiuojant nuo nutarties kopijos išsiuntimo dienos, nutartyje nurodytam pateikto prašymo trūkumui pašalinti – nurodyti teismui skundo dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo padavimo termino praleidimo priežastis ir (ar) pateikti jas patvirtinančius duomenis.
Šalies argumentai
Teismo nustatytu terminu, kuris suėjo 2020 m. balandžio 15 d., pareiškėja nutartyje nurodyto pateikto skundo trūkumo nepašalino - skundo dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo padavimo termino praleidimo priežasties nenurodė, jokių kitų prašymų iš pareiškėjos teismas taip pat negavo.
Motyvuojamoji dalis
Teismas konstatuoja:
Pareiškėjos prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti paliktinas nenagrinėtas.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nors pareiškėja suformulavo prašymą teismui atnaujinti terminą skundui dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo paduoti, tačiau nenurodė jokių motyvų bei priežasčių, dėl kurių daugiau kaip šešis mėnesius buvo praleistas įstatymo nustatytas terminas skundui paduoti.
Kadangi teismas negalėjo įvertinti, ar įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti pareiškėja L. D. praleido dėl svarbios priežasties, 2020 m. kovo 26 d. nutartimi teismas nustatė pareiškėjai terminą pateikto skundo trūkumui pašalinti – nurodyti teismui skundo dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo padavimo termino praleidimo priežastis ir (ar) pateikti jas patvirtinančius duomenis.
Minėto prašymo trūkumo pareiškėja teismo nustatytu terminu nepašalino, jokių prašymų ar pastabų per nustatytą terminą teismas negavo, todėl laikoma, kad prašymas atnaujinti terminą skundui dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo pateikti nepaduotas ir teismo nutartimi grąžinamas prašymą padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 624 straipsniu, 626 straipsnio 6, 9 dalimis,
nutaria:
L. D. prašymą atnaujinti terminą skundui dėl 2019 m. rugpjūčio 5 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimo panaikinimo laikyti nepaduotu ir teismo nutartimi grąžinti prašymą padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 dienų nuo jos nuorašo išdavimo (išsiuntimo) dienos gali būti skundžiama apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.