Utenos apylinkės teismo nutartis

2012-02-21 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-12-455/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Utenos apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-02-21
Bylos Nr.
II-12-455/2012
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Gytis Stasevičius
Administracinė teisės pažeidimo bylaNr. II-12-455/2012Teisminio procesas Nr. 4-50-3-00131-2012-2
Procesinio sprendimo kategorija: (S) 52.4.
UTENOS RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2012 m. vasario 21 d.
Utena,

Utenos rajono apylinkės teismo teisėjas Gytis Stasevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs O. N. prašymą atnaujinti terminą skundui dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus analizės ir administracinės veiklos grupės vyresniojo tyrėjo Dariaus Liuimos 2012 m. sausio 16 d. nutarimo Nr. 89N-1372423-12, panaikinimo, paduoti,

Aprašomoji dalis

nustato:

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus analizės ir administracinės veiklos grupės vyresniojo tyrėjo D. Liuimos 2012 m. sausio 16 d. nutarimu Nr. 89N-1372423-12, O. N. pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 124 str. 4 d. paskirta administracinė nuobauda - 500,00 Lt dydžio bauda.

Šalies argumentai

O. N. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriui 2012 m. vasario 9 d. pateikė skundą dėl minėto nutarimo, kuris Utenos rajono apylinkės teismui buvo persiųstas ir gautas 2012 m. vasario 14 d. Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo prašo atnaujinti terminą skundui paduoti, kurį iš esmės grindžia pavėluotu nutarimo nuorašo gavimu. Nurodo, kad skundžiamo nutarimo nuorašą gavo tik 2012 m. vasario 9 d. darbovietėje UAB „(duomenys neskelbtini)“.

Atsiliepimas

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atsiliepime į skundą nurodo, kad O. N. nutarimas buvo siųstas jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, tačiau grįžo neįteiktas. 2012 m. vasario 8 d. nutarimo kopija elektroniniu paštu buvo išsiųsta į O. N. darbovietę UAB „(duomenys neskelbtini)“, kur jam nutarimas ir buvo įteiktas

Motyvuojamoji dalis

Prašymas tenkintinas.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl institucijos (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus analizės ir administracinės veiklos grupės vyresniojo tyrėjo D. Liuimos nutarimas Nr. 89N-1372423-12, buvo priimtas 2012 m. sausio 16 d., todėl terminas skundui paduoti pasibaigė 2012 m. vasario 6 d.

O. N. savo prašymą dėl praleisto įstatymo nustatyto termino skundui paduoti atnaujinimo grindžia tuo, jog tik 2012 m. vasario 9 d. jam buvo įteiktas skundžiamas nutarimas.

Iš administracinio teisės pažeidimo bylos matyti, kad O. N. nutarimo nuorašas buvo siųstas adresu (duomenys neskelbtini), tačiau grįžo neįteiktas su atžyma jog netikslus adresas ir adresatas nežinomas. Kaip matyti iš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atsiliepimo į skundą, kuriame nurodoma, kad O. N. nutarimas administracinėje byloje buvo siųstas jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, tačiau jis grįžo neįteiktas. 2012 m. vasario 8 d. nutarimo kopija elektroniniu paštu buvo išsiųsta į O. N. darbovietę UAB „(duomenys neskelbtini)“, kur nutarimo nuorašas jam ir buvo įteiktas.

Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas daro išvadą, jog O. N. įstatymo nustatytą terminą skundui dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus analizės ir administracinės veiklos grupės vyresniojo tyrėjo D. Liuimos 2012 m. sausio 16 d. nutarimo Nr. 89N-1372423-12, paduoti praleido dėl svarbios priežasties, todėl prašymas tenkintinas (ATPK 293 str.).

Skundas atitinka ATPK 294 str. nurodytus reikalavimus, todėl priimtinas (ATPK 296 str.), skundo kopija išsiųstina Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Laikoma, kad byla dėl skundo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus analizės ir administracinės veiklos grupės vyresniojo tyrėjo D. Liuimos 2012 m. sausio 16 d. nutarimo Nr. 89N-1372423-12, panaikinimo yra parengta nagrinėti, todėl skirtina nagrinėti teismo posėdyje.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis LR ATPK 293 straipsniu, teismas

nutaria:

prašymą patenkinti.

Atnaujinti O. N. terminą skundui dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus analizės ir administracinės veiklos grupės vyresniojo tyrėjo D. Liuimos 2012 m. sausio 16 d. nutarimo Nr. 89N-1372423-12, paduoti.

Administracinėn atsakomybėn traukiamo O. N. skundą priimti.

Išsiųsti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariatui skundo kopiją.

Bylos nagrinėjimą teismo posėdyje paskirti 2012 m. kovo 8 d., 8.30 val. Utenos rajono apylinkės teisme.

Į teismo posėdį kviesti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovą, administracinėn atsakomybėn traukiamą O. N..

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Gytis Stasevičius