- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-04-26
- Bylos Nr.
- II-48-900/2017
- Teisminio proceso Nr.
- 4-70-3-00323-2017-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Alma Berniūnaitė
- Pareiškėjas
- G. Š.
teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo G. Š. 2017 m. balandžio 13 d. skundo dėl Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN tyrėjo Tomo Kaminsko 2017 m. kovo 23 d. nutarimo priėmimo klausimą ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN tyrėjas T. Kaminskas 2017 m. kovo 23 d. nutarimu nutarė pareiškėjo G. Š. prašymu nepradėti administracinio teisės pažeidimo bylos pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 201² straipsnio 1 dalį teisenos prieš Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narį J. S..
Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN 2017 m. kovo mėnesio (diena nenurodyta) lydraštyje Nr. 40-S- teigiama, kad minėtas nutarimas pareiškėjui G. Š. siunčiamas elektroniniu paštu ir per 20 d. nuo nutarimo priėmimo gali būti skundžiamas Šiaulių apylinkės teismui.
Šalies argumentai
Pareiškėjas G. Š. 2017 m. balandžio 19 d. Šiaulių apskrities VPK pateikė 2017 m. balandžio 13 d. datuotą skundą dėl Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN tyrėjo T. Kaminsko 2017 m. kovo 23 d. nutarimo. Skunde pareiškėjas nurodė, kad skundžiamą nutarimą gavo 2017 m. kovo 24 d.
Motyvuojamoji dalis
konstatuoja:
Atsisakoma priimti skundą.
Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN 2017 m. kovo mėnesio (diena nenurodyta) lydraštyje Nr. 40-S- klaidingai teigiama, kad nutarimas per 20 d. nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas teismui, kaip tai numato Administracinių teisės pažeidimų kodekso 292-302¹ straipsniai.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso procesinės normos galiojo iki 2016 m. gruodžio 31 d. Nuo 2017 m. sausio 1 d. galioja ir, išskyrus tam tikras išimtis, dabar priimamiems procesiniams sprendimams turi būti taikomos Administracinių nusižengimų kod ekso procesinės normos.
Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnį pareiškėjas turėjo teisę apskųsti ne teismo tvarka priimtą nutarimą per 20 kalendorinių dienų nuo skundžiamo nutarimo išsiuntimo. Kadangi pareiškėjas skundžiamą nutarimą elektroniniu paštu gavo 2017 m. kovo 24 d., vadinasi, jis buvo išsiųstas kitą dieną po to, kai buvo priimtas, t. y. 2017 m. kovo 24 d. Tai reiškia, kad skundo padavimo terminas baigėsi 2017 m. balandžio 13 d. (ketvirtadienį).
2017 m. balandžio 13 d. datuotą skundą dėl Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN tyrėjo T. Kaminsko 2017 m. kovo 23 d. nutarimo pareiškėjas pateikė Šiaulių apylinkės teismui per Šiaulių apskrities VPK tik 2017 m. balandžio 19 d. (trečiadienį). Vadinasi, skundo padavimo terminą jis praleido 6 kalendorines dienas. Pareiškėjas nenurodė, dėl kokių priežasčių praleido skundo padavimo terminą, ir neprašė jį atnaujinti. Tokiu atveju teismas atsisako priimti skundą kaip paduotą pavėluotai.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsniu, teismas
nutaria:
atsisakyti priimti pareiškėjo G. Š. 2017 m. balandžio 13 d. skundą dėl Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono PK VPS Kaimiškosios PN tyrėjo Tomo Kaminsko 2017 m. kovo 23 d. nutarimo nepradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teisenos (ROIK Nr. 0117000120842).
Nutartis per 7 d. nuo patvirtino nuorašo įteikimo gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant per šį apylinkės teismą.