Šiaulių apylinkės teismo nutartis

2011-11-04 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-21-641/2011

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2011-11-04
Bylos Nr.
II-21-641/2011
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Rasa Milvydaitė
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Bylos Nr. II-21-641/20114-41-3-01149-2011-1
Procesinio sprendimo kategorija 63.3.8. (S)
ŠIAULIŲ RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2011 m. lapkričio 4 d.Šiauliai

Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėja Rasa Milvydaitė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su E. K., asmens kodas (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini) skundu administracinio teisės pažeidimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šiaulių rajono apylinkės teisme gautas E. K. skundas dėl Šiaulių apskrities VPK 2011 m. spalio 7 d. nutarimo, administracinėje byloje Nr. 40N-1153567-11, pakeitimo.

Lietuvos Respublikos ATPK 292 str. nurodyta, kad skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną), o organas (pareigūnas) per 3 dienas skundą kartu su byla pasiunčia atitinkamam apylinkės teismui. Pažymėtina, kad įstatymo reikalavimas skundą teismui paduoti per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną) yra imperatyvus. Be to, LR ATPK 295 str. numatyta, kad nutarimą priėmęs organas (pareigūnas), gavęs teismui adresuotą skundą, visiškai ar iš dalies su juo sutikdamas, gali pats, t.y. be teismo, panaikinti skundžiamą nutarimą ir priimti naują nutarimą, t.y. įstatymas suteikia teisę nutarimą priėmusiam organui (pareigūnui) pačiam priimti prašomą sprendimą. Skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisė pažeidimo byloje gali būti paduotas per 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos (ATPK 293 str.). Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ATPK 296 str. 3 d. 2 p.).

Iš E. K. prašymo ir pridėtų dokumentų turinio matyti, jog administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui nutarimas įteiktas nutarimo priėmimo dieną (2011-10-07), todėl nutarimo apskundimo terminas pasibaigė 2011-10-28. Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo E. K., nesilaikydamas nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo tvarkos (numatytos ATPK 292 str.), skundą pateikė teismui 2011-11-02, t.y. pasibaigus nutarimo apskundimo terminui ir nepateikė prašymo šį terminą atnaujinti.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, kadangi E. K. nesilaikė nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo tvarkos- skundą pateikė ne per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą bei skundą pateikė pasibaigus nutarimo apskundimo terminui, administracinėn atsakomybėn patraukto asmens E. K. skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p., 5 d., 10 d., 302¹⁵ str. teismas,

nutaria:

E. K. skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje pakeitimo atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui- E. K., gim. (duomenys neskelbtini), gyv. (duomenys neskelbtini)

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių rajono apylinkės teismą.

Teisėja Rasa Milvydaitė