- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-03-24
- Bylos Nr.
- II-4-393/2016
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Irma Blekaitienė
- Pareiškėjas
- G. V.
Įžanginė dalis
Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėja Irma Blekaitienė, išnagrinėjusi pareiškėjo G. V. prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Lazdijų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) 2015 m. spalio 5 d. nutarimo apskundimo,
Aprašomoji dalis
n u s t a t ė:
VMVT 2015 m. spalio 5 d. nutarimu G. V. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 109 str., padarymą paskyrė 1231 Eur baudą.
Lazdijų rajono apylinkės teisme 2016 m. kovo 18 d. iš VMVT buvo gautas administracinėn atsakomybėn patraukto G. V. 2016 m. kovo 3 d. surašytas ir VMVT pateiktas skundas dėl 2015 m. spalio 5 d. VMVT nutarimo panaikinimo kartu su prašymu atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymą atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti pareiškėjas grindžia tuo, kad termino skundui paduoti praleidimą lėmė tai, jog jis apie paskirtą baudą nieko nežinojo, nes dėl pašto darbuotojos kaltės dokumentai apie baudos paskyrimą jam nebuvo įteikti. Nurodo, kad apie baudos paskyrimą sužinojo 2016 m. sausio 25 d.
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkintinas.
ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad VMVT pareigūno nutarimas, kuriuo G. V. pripažintas kaltu padaręs pažeidimą, numatytą ATPK 109 straipsnyje, ir nubaustas 1231 Eur bauda, priimtas 2015 m. spalio 5 d., taigi, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2015 m. spalio 26 d. Pareiškėjas G. V. skundą VMVT pateikė 2016 m. kovo 3 d., t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami. Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą.
Įvertinus pareiškėjo skunde nurodytą teiginį, kad apie skundžiamu nutarimu jam paskirtą baudą sužinota tik 2016 m. sausio 25 d., ATPK 293 straipsnyje nustatytas dvidešimties dienų skundo padavimo terminas baigtųsi 2016 m. vasario 15 d. Skundas dėl pareiškėjo atžvilgiu priimto nutarimo jį priėmusiai institucijai pateiktas 2016 m. kovo 3 d. Skaičiuojant terminą nuo skundo jį priėmusioje institucijoje gavimo dienos, akivaizdu, kad dvidešimties dienų terminas praleistas. Kitų priežasčių, dėl kurių pareiškėjas objektyviai, ne dėl nuo jo priklausančių aplinkybių, neteko galimybės pateikti skundo per įstatymo nustatytą terminą, be tos, jog terminą praleido dėl to, kad dėl pašto darbuotojų kaltės apie skundžiamu nutarimu jam paskirtą baudą sužinojo tik 2016 m. sausio 25 d., pareiškėjas nenurodė. Esant šioms aplinkybėms nepripažintina, jog terminas skundui pateikti buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, nes nuo 2016 m. sausio 25 d. buvo reali galimybė kreiptis su skundu į nutarimą priėmusią VMVT per dvidešimt dienų. Taigi terminas skundui paduoti praleistas ne dėl svarbių, o dėl subjektyvių priežasčių – nepakankamo rūpestingumo operatyviai ginti savo teises ir teisėtus interesus. Tai, jog pareiškėjas savo teises kreiptis į teismą teisminės gynybos įgyvendina neapdairiai ir nerūpestingai, nėra pagrindu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti.
Kadangi pareiškėjo skundas paduotas praleidus nustatytą terminą ir prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą netenkintinas, skundą atsisakytina priimti.
Remdamasi išdėstytu ir vadovaudamasi ATPK 293 str., 296 str., teisėja
Rezoliucinė dalis
n u t a r i a:
G. V. prašymą dėl termino skundui paduoti atnaujinimo atmesti, skundą atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Lazdijų rajono apylinkės teismą.