- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2009-09-18
- Bylos Nr.
- N-62-7344-09
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Ričardas Piličiauskas (pirm.), Virgilijus Valančius, Antanas Ablingis (pran.)
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo V. S. (V. S.) atskirąjį skundą dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2009 m. rugpjūčio 10 d. nutarties V. S. administracinio teisės pažeidimo byloje.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė:
I.
Viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ kontrolės skyriaus viršininkės 2009 m. liepos 10 d. nutarimu V. S. pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 142 straipsnio 7 dalį paskirta 400 litų bauda.
Šalies argumentai
V. S. 2009 m. liepos 28 d. kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą su skundu, prašydamas viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ 2009 m. liepos 10 d. nutarimą panaikinti.
II.
Klaipėdos apygardos administracinis teismas 2009 m. rugpjūčio 10 d. nutartimi V. S. skundą atsisakė priimti.
Teismas vadovavosi Administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 1 dalimi, 34 straipsnio 1, 2 dalimis, 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu, ATPK 293 straipsniu, nurodė, jog paskutinė diena skundui pateikti buvo 2009 m. liepos 20 d., V. S. prašymo atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą nepateikė.
III.
Atskiruoju skundu V. S. prašo pirmosios instancijos teismo nutartį panaikinti, atnaujinti skundo padavimo terminą ir bylą išnagrinėti iš naujo kita teismo sudėtimi. Paaiškina skundo padavimo terminą skaičiavęs nuo skundžiamo nutarimo gavimo dienos (2009 m. liepos 20 d.).
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja:
IV.
Atskirasis skundas atmestinas.
ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Taigi, įstatyme aiškiai numatyta, kad skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminas skaičiuotinas nuo tokio nutarimo priėmimo dienos, o ne nuo jo gavimo dienos.
Ginčijamas viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ kontrolės skyriaus viršininkės nutarimas priimtas 2009 m. liepos 10 d., todėl paskutinė skundo dėl šio nutarimo pateikimo diena, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, buvo 2009 m. liepos 20 d. V. S. skundą teismui padavė 2009 m. liepos 28 d., tai yra praleidęs įstatyme numatytą skundo padavimo terminą.
Administracinių bylų teisenos įstatymo 127 straipsnio 2 dalyje ir ATPK 293 straipsnyje prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti praleisto termino atnaujinimo klausimą. V. S. prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti pirmosios instancijos teismui nepateikė, todėl skundą pagrįstai, vadovaujantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu, atsisakyta priimti.
Pažymėtina, jog priimta nutartis dėl atsisakymo priimti skundą neužkerta galimybės pakartotinai pateikti teismui skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, prašyme nurodant ir įrodymais pagrindžiant termino praleidimo priežastis.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 151 straipsnio 1 punktu, teisėjų kolegija
nutaria:
V. S. atskirąjį skundą atmesti, Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2009 m. rugpjūčio 10 d. nutartį palikti nepakeistą.
Nutartis neskundžiama.