Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų nutartis

2021-04-09 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-310-951/2021

Atsisiųsti
Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2021-04-09
Bylos Nr.
II-310-951/2021
Teisminio proceso Nr.
4-70-3-00267-2021-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Ilona Jakubėnienė (pirm.)
Institucija
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto koordinavimo skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-310-951/2021Teisminio proceso Nr. 4-70-3-00267-2021-4Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3.; 21.8.6. (S)
ŠIAULIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2021 m. balandžio 9 d.Šiauliai

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Ilona Jakubėnienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama D. M., gim. (duomenys neskelbtini), gyv. (duomenys neskelbtini), skundo priėmimo klausimą, ir susipažinusi su administracinio nusižengimo bylos medžiaga,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2021 m. vasario 2 d. D. M. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 154 straipsnio 2 dalyje, padarymo.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto 2021-03-15 nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) D. M. nubausta pagal ANK 154 straipsnio 2 dalį 55 Eur bauda.

2021 m. balandžio 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje gautas D. M. skundas, kuriuo ji prašo panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto 2021-03-15 nutarimą Nr. (duomenys neskelbtini).

Skundas nepriimtinas.

ANK 623 straipsnis įtvirtina nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminą ir numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Motyvuojamoji dalis

Iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos matyti, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini), kuriuo D. M. nubausta pagal ANK 154 straipsnio 2 dalį 55 Eur bauda, priimtas 2021 m. kovo 15 d., D. M. dokumentas išsiųstas taip pat 2021 m. kovo 15 d. Šį nutarimą D. M. turėjo teisę apskųsti per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos. Paskutinė skundo padavimo diena buvo 2021 m. balandžio 6 d., tačiau skundas įstaigoje gautas 2021 m. balandžio 7 d., t. y. praleidus minėtą terminą. Paminėtina ir tai, kad kartu su skundu D. M. teismui nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, taip pat nepateikė jokių duomenų, pagrindžiančių termino skundui paduoti praleidimo priežastis.

Esant tokioms aplinkybėms, skundas nepriimtinas, kartu informuojant D. M., kad ji turi teisę kreiptis į Šiaulių apylinkės teismą, prašydama atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, jei jį praleido dėl svarbių priežasčių.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis išdėstytu ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 str., 626 str., teismas,

nutarė:

atsisakyti priimti D. M. skundą.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismą.

Teisėja Ilona Jakubėnienė