Marijampolės apylinkės teismo nutartis

2019-11-26 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-175-571/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Marijampolės apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2019-11-26
Bylos Nr.
II-175-571/2019
Teisminio proceso Nr.
4-28-3-00651-2019-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Vilma Gadiškienė
Pareiškėjas
(duomenys neskelbtini)
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. II-175-571/2019
Teisminio proceso Nr. 4-28-3-00651-2019-1Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6.
MARIJAMPOLĖS APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2019 m. lapkričio 26 d.Marijampolė
Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Vilma Gadiškienė,

rašytinio proceso tvarka sprendė pareiškėjo (duomenys neskelbtini) direktoriaus R. B. skundo dėl Marijampolės savivaldybės administracijos Viešojo tvarkos skyriaus vedėjo P. Č. 2019 m. spalio 1 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-18-ANR_N110-2019 priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

2019 lapkričio 22 d. Marijampolės apylinkės teisme gautas iš Marijampolės savivaldybės administracijos persiųstas (duomenys neskelbtini) direktoriaus R. B. skundas, kuriuo prašoma panaikinti Marijampolės savivaldybės administracijos Viešojo tvarkos skyriaus vedėjo P. Č. 2019 m. spalio 1 d. priimtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-18-ANR_N110-2019.

Pareiškėjo skundą atsisakoma priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta ANK 621–623 straipsniuose. Skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pareiškėjo skundžiamas nutarimas priimtas 2019 m. spalio 1 d. Kaip matyti iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos, pareiškėjas nedalyvavo surašant protokolą. (duomenys neskelbtini) direktorius R. B. paduoti skundą dėl skundžiamo nutarimo galėjo per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo dienos. Tačiau teismui nėra pateikti duomenys kada buvo nutarimas išsiųstas pareiškėjui, todėl apskundimo terminas skaičiuotinas nuo nutarimo įteikimo dienos, t. y. 2019 m. spalio 16 d. Skundo padavimo terminas ir šiuo atveju yra praleistas, kadangi paskutinė skundo padavimo diena buvo 2019 m. lapkričio 5 d.

Šalies argumentai

Pareiškėjas teismo neprašo praleisto termino atnaujinti, todėl esant nurodytoms aplinkybėms pareiškėjo skundą atsisakoma priimti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,

nutaria:

Atsisakyti priimti pareiškėjo (duomenys neskelbtini) direktoriaus R. B. skundą.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Teisėja Vilma Gadiškienė