- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2019-11-26
- Bylos Nr.
- II-175-571/2019
- Teisminio proceso Nr.
- 4-28-3-00651-2019-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vilma Gadiškienė
- Pareiškėjas
- (duomenys neskelbtini)
rašytinio proceso tvarka sprendė pareiškėjo (duomenys neskelbtini) direktoriaus R. B. skundo dėl Marijampolės savivaldybės administracijos Viešojo tvarkos skyriaus vedėjo P. Č. 2019 m. spalio 1 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-18-ANR_N110-2019 priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
2019 lapkričio 22 d. Marijampolės apylinkės teisme gautas iš Marijampolės savivaldybės administracijos persiųstas (duomenys neskelbtini) direktoriaus R. B. skundas, kuriuo prašoma panaikinti Marijampolės savivaldybės administracijos Viešojo tvarkos skyriaus vedėjo P. Č. 2019 m. spalio 1 d. priimtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-18-ANR_N110-2019.
Pareiškėjo skundą atsisakoma priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta ANK 621–623 straipsniuose. Skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Pareiškėjo skundžiamas nutarimas priimtas 2019 m. spalio 1 d. Kaip matyti iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos, pareiškėjas nedalyvavo surašant protokolą. (duomenys neskelbtini) direktorius R. B. paduoti skundą dėl skundžiamo nutarimo galėjo per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo dienos. Tačiau teismui nėra pateikti duomenys kada buvo nutarimas išsiųstas pareiškėjui, todėl apskundimo terminas skaičiuotinas nuo nutarimo įteikimo dienos, t. y. 2019 m. spalio 16 d. Skundo padavimo terminas ir šiuo atveju yra praleistas, kadangi paskutinė skundo padavimo diena buvo 2019 m. lapkričio 5 d.
Šalies argumentai
Pareiškėjas teismo neprašo praleisto termino atnaujinti, todėl esant nurodytoms aplinkybėms pareiškėjo skundą atsisakoma priimti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
Atsisakyti priimti pareiškėjo (duomenys neskelbtini) direktoriaus R. B. skundą.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.