Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2017-09-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-410-891/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-09-19
Bylos Nr.
II-410-891/2017
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-02449-2017-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Arūnas Budrys
Kategorijos
Skundo nagrinėjimo byla Nr. II-410-891/2017
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-02449-2017-0Procesinio sprendimo kategorija: 21.8.3; 21.8.6 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2017 m. rugsėjo 19 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Arūnas Budrys, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo T. B., asmens kodas (duomenys neskelbtini) gyvenančio (duomenys neskelbtini), skundo dėl Administracinės komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2016 m. rugsėjo 28 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. SAVAD-13N-73129444-16 priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas T. B. skundas dėl Administracinės komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2016 m. rugsėjo 28 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. SAVAD-13N-73129444-16, kuriuo T. B. pripažintas kaltu padaręs administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK), galiojusio iki 2017-01-01, 172 straipsnio 1 dalyje, ir jam paskirta 150 eurų bauda, panaikinimo ir administracinio teisės pažeidimo bylos nutraukimo.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Pažymėtina, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas (toliau – ir ANK), kuris pakeitė iki tol galiojusį ATPK. Tačiau remiantis ANK patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos 2015 m. birželio 25 d. įstatymo Nr. XII-1869 5 straipsnio 4 dalimi, tais atvejais, kai veika neperkvalifikuojama bei administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti iki 2017 m. sausio 1 d., bylų teisena vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį ATPK. Atsižvelgiant į tai, kad nagrinėjamu atveju administracinio nusižengimo protokolas ir nutarimas T. B. atžvilgiu buvo surašyti iki 2017-01-01, todėl teisena šiuo atveju turi būti vykdoma pagal ATPK.

ATPK (galiojusio iki 2017-01-01) 293 straipsnis numatė, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną) (ATPK 292 straipsnio 2 dalis). ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte buvo numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. SAVAD-13N-73129444-16 T. B. atžvilgiu buvo priimtas 2016-09-28. Administracinio nusižengimo byla buvo nagrinėjama ir nutarimas T. B. atžvilgiu buvo priimtas jam nedalyvaujant, tačiau apie bylos nagrinėjimo vietą ir datą T. B. buvo informuotas tinkamai (administracinio teisės pažeidimo protokolas jam buvo įteiktas asmeniškai). Minėto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. SAVAD-13N-73129444-16 apskundimo terminas pasibaigė 2016-10-18. Pareiškėjo T. B. skundas pasirašytas ir institucijai, priėmusiai minėtą nutarimą, paduotas 2017-09-06, tai yra akivaizdžiai praleidus įstatymo nustatytą 20 dienų skundo dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminą. T. B. savo skunde nenurodo jokių reikšmingų šio termino praleidimo priežasčių bei neprašo šio termino atnaujinti. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, T. B. skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos 2015 m. birželio 25 d. įstatymo Nr. XII-1869 5 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5, 10 dalimis, 302¹⁵ straipsnio 3 dalimi, teismas

nutaria:

atsisakyti priimti T. B. skundą dėl Administracinės komisijos prie Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2016 m. rugsėjo 28 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. SAVAD-13N-73129444-16.

Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėjas (parašas) Arūnas BudrysNuorašas tikras:teisėjas Arūnas Budrys