- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-10-06
- Bylos Nr.
- II-439-1053/2017
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-02592-2017-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Ugnė Gailiūnienė
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ugnė Gailiūnienė, susipažinusi su E. P. skundu dėl Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2016 m. gegužės 10 d. nutarimo Nr. 10N-99038433-17 panaikinimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas E. P. skundas dėl Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2016 m. gegužės 10 d. nutarimo Nr. 10N-99038433-17, kuriuo ji prašo panaikinti minėtą nutarimą ir paskirti nuobaudą jos nurodytam automobilį vairavusiam ir pažeidimą padariusiam asmeniui.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo (2015-06-25 Nr. XII-1869) 5 straipsnio 4 dalimi teisena dėl E. P. skundo turi būti vykdoma pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (toliau – ATPK). ATPK 293 str. numatė, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, apylinkės teismas atsisako priimti skundą (ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punktas). Pareiškėjos skundžiamas Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus nutarimas buvo priimtas 2016 m. gegužės 10 d. Šio nutarimo apskundimo terminas pasibaigė 2016 m. gegužės 30 d. Pareiškėjos skundas teisme gautas 2017 m. spalio 3 d., t. y. akivaizdžiai praleidus įstatymo numatytą apskundimo terminą. Nagrinėjamu atveju E. P. skundą padavė praleidusi įstatymo nustatytą dvidešimties dienų terminą ir jo atnaujinti neprašo, nenurodė jokių priežasčių, kurias teismas galėtų pripažinti svarbiomis praleistam terminui atnaujinti (ATPK 293 straipsnis), todėl skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Pareiškėjai išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta kelio pareiškėjai iš naujo kreiptis į teismą su skundu, pateikiant prašymą atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą, jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsniu, teismas
nutaria:
atsisakyti priimti E. P. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2016 m. gegužės 10 d. nutarimo Nr. 10N-99038433-17 panaikinimo.
Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.