Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2017-10-06 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-439-1053/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-10-06
Bylos Nr.
II-439-1053/2017
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-02592-2017-2
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ugnė Gailiūnienė
Skundo byla Nr. II-4239-1053/2017
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-02592-2017-2Procesinio sprendimo kategorija: 21. 8. 3 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2017 m. spalio 6 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ugnė Gailiūnienė, susipažinusi su E. P. skundu dėl Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2016 m. gegužės 10 d. nutarimo Nr. 10N-99038433-17 panaikinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas E. P. skundas dėl Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2016 m. gegužės 10 d. nutarimo Nr. 10N-99038433-17, kuriuo ji prašo panaikinti minėtą nutarimą ir paskirti nuobaudą jos nurodytam automobilį vairavusiam ir pažeidimą padariusiam asmeniui.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo (2015-06-25 Nr. XII-1869) 5 straipsnio 4 dalimi teisena dėl E. P. skundo turi būti vykdoma pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (toliau – ATPK). ATPK 293 str. numatė, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, apylinkės teismas atsisako priimti skundą (ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punktas). Pareiškėjos skundžiamas Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus nutarimas buvo priimtas 2016 m. gegužės 10 d. Šio nutarimo apskundimo terminas pasibaigė 2016 m. gegužės 30 d. Pareiškėjos skundas teisme gautas 2017 m. spalio 3 d., t. y. akivaizdžiai praleidus įstatymo numatytą apskundimo terminą. Nagrinėjamu atveju E. P. skundą padavė praleidusi įstatymo nustatytą dvidešimties dienų terminą ir jo atnaujinti neprašo, nenurodė jokių priežasčių, kurias teismas galėtų pripažinti svarbiomis praleistam terminui atnaujinti (ATPK 293 straipsnis), todėl skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Pareiškėjai išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta kelio pareiškėjai iš naujo kreiptis į teismą su skundu, pateikiant prašymą atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą, jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsniu, teismas

nutaria:

atsisakyti priimti E. P. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus 2016 m. gegužės 10 d. nutarimo Nr. 10N-99038433-17 panaikinimo.

Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėja Ugnė Gailiūnienė